Fotbalisté Plzně znovu ztratili body, na hřišti Mladé Boleslavi remizovali bez branek

Fotbalisté Plzně ve 25. kole první ligy remizovali bez branek na hřišti Mladé Boleslavi. Západočeští obhájci titulu bodovali po dvou zápasech, nevyhráli ale počtvrté za sebou a po dohrání víkendových utkání mohou ze třetího místa ztrácet na vedoucí Slavii se Spartou už sedm bodů. Boleslav doma prohrála jediný z posledních devíti ligových duelů a v neúplné tabulce je sedmá.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 19:41 1. 4. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Plzeňský trenér Bílek, který v sobotu odkoučoval 250. utkání v české nejvyšší soutěži, se musel obejít bez vykartovaného kapitána Hejdy.

Vyšetřování Limberského policie ukončila. Fotbalistu obviněného z vydírání střelnou zbraní čeká soud

Místo něj nastoupil ve stoperské trojici Kaša, jenž dosud odehrál na jaře pouze 33 minut a v základní sestavě se objevil poprvé od druhého kola. Na druhé straně chyběl kvůli disciplinárnímu trestu Jawo, toho v útoku nahradil zkušený Škoda.

Mladoboleslavští v posledním domácím utkání s Libercem (4:0) nastříleli v úvodní dvacetiminutovce tři branky a aktivně začali i dnes. Hned z první akce vyslal Matějovský do šance Kušeje, jehož pokus na zadní tyč vykopl Staněk na roh. V 11. minutě se sám domácí kapitán ujal zakončení, také jeho táhlou ránu ze střední vzdálenosti ale plzeňský brankář zlikvidoval.

Podobný zákrok musel vzápětí předvést i domácí gólman Šeda proti Sýkorovi, byla to ale jediná vážnější šance Západočechů v první půli. Ofenzivní snažení zkomplikovalo obhájcům titulu i zranění nejlepšího střelce týmu Chorého, jehož po půlhodině nahradil Durosinmi. Více práce měl z obou brankářů Staněk, který si poradil i s Ladrovým obstřelem a Škodovou hlavičkou po rohovém kopu.

Druhý poločas

Plzeň po přestávce přešla na rozestavení se čtyřmi obránci a její výkon se v úvodu druhého dějství zvedl, Vydra ale v nadějném brejku Šedu z úhlu nepřekonal. A tak znovu zahrozili domácí. Staněk si po hodině hry krátce po sobě připsal dva skvělé zákroky při Karafiátově hlavičce z bezprostřední blízkosti i proti vyložené šanci Škody.

Závěrečných 20 minut nabídlo oboustranně atraktivní průběh ve vysokém tempu, ke kterému přispěl i benevolentní metr sudího Berky. Při Vydrově hlavičce z krkolomné pozice zachránil domácí až na brankové čáře hlavičkující Suchomel. Na druhé straně vyřešil Staněk ve spolupráci s obranou hned několik nadějných brejků soupeře.

Zřejmě největší šanci zápasu měl v 79. minutě střídající Mosquera, jenž nastoupil ke 150. duelu v české lize. Kolumbijský záložník se po hlavičce Vlkanovy dostal v malém vápně k odraženému míči, Šeda mu ale na poslední chvíli skočil pod nohy a jeho střelu vyrazil.

Gól tak v Mladé Boleslavi nepadl, ačkoliv oba celky zaznamenaly vysoký počet střeleckých pokusů (18:12) i rohových kopů (10:8). Viktoria udržela čisté konto po devíti zápasech, bez branek hrála poprvé v ligové sezoně.

25. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Berka - Vlček, Vodrážka - Adámková (video). ŽK: Škoda, Skalák, Kušej, Suchomel - Sýkora, Havel. Diváci: 3336.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Batík (video). ŽK: Šehič - Preisler, Purzitidis, Červ. ČK: 65. Preisler. Diváci: 5027.

Trinity Zlín - Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0)
Branky: 26. Kozák, 44. Balaj, 56. Vukadinovič, 82. Didiba, 90.+2. Kovinič - 78. Zajíc. Rozhodčí: Nehasil - Šimáček, L. Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Slončík (Zlín). ČK: 1. Havel (Č. Budějovice). Diváci: 1729.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 4. 2023)