Fotbalový šampionát je rozlosován. Zahajovací zápas odehraje Rusko se Saúdskou Arábií

V Moskvě proběhlo losování skupin fotbalového mistrovství světa. Domácí Rusko začne šampionát 14. června proti Saúdské Arábii. Rusko ve skupině A čeká ještě Egypt a Uruguay. Rozhodl o tom los v koncertní síni Kremelského paláce.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi nejzajímavější bude patřit například skupina B, kde na sebe narazí v rámci pyrenejského derby Španělsko a úřadující mistři Evropy z Portugalska. Ty ve skupině doplní ještě Maroko a Írán. 

Lehká skupina nečeká ani obhájce zlata z Německa, kteríse ve skupině F utkají s Mexikem, Švédskem a Jižní Koreou.

Úřadující vicemistři světa Argentinci ve skupině D vyzvou Island, Chorvatsko a Nigérii. Další jihoamerický gigant Brazílie se ve skupině E utká se Švýcarskem, Kostarikou a Srbskem.

Kromě soupeřů se řeší i velké vzdálenosti, které jsou pro Rusko typické. Nejvíce nalétají týmy ze skupiny C. Své zápasy budou hrát na stadionech v Saransku, Soči a Jekatěrinburgu, takže během deseti dnů nacestují 9800 kilometrů.

Při losování se v Kremlu sešly fotbalové osobnosti. Byla jich celá řada včetně Brazilce Pelého nebo Argentince Maradony, který s losem pomáhal. Dále nejlepší střelec historie světových šampionátů Němec Klose, Ital Cannavaro, Španěl Puyol nebo Angličan Gary Lineker, který slavnostní ceremoniál moderoval.

A spokojení mohli snad být i fanoušci v Íránu, kteří požádali další moderátorku Rusku Mariu Komandnou, aby se neoblékla moc vyzývavě, aby jim tamní státní televize nepřerušila přenos.

Celkem se příští rok v Rusku představí dvaatřicet účastníků. Ti byli rozděleni do osmi skupin po čtyřech týmech, z nichž dva nejlepší postoupí do vyřazovací fáze.

Finále se uskuteční 15. července opět na zrekonstruovaných Lužnikách. Na turnaji se odehraje 64 utkání na dvanácti stadionech v jedenácti ruských městech.

Složení základních skupin fotbalového mistrovství světa v Rusku v roce 2018

Skupina A: Rusko, Saúdská Arábie, Egypt, Uruguay.

Skupina B: Portugalsko, Španělsko, Maroko, Írán.

Skupina C: Francie, Austrálie, Peru, Dánsko.

Skupina D: Argentina, Island, Chorvatsko, Nigérie.

Skupina E: Brazílie, Švýcarsko, Kostarika, Srbsko.

Skupina F: Německo, Mexiko, Švédsko, Korea.

Skupina G: Belgie, Panama, Tunisko, Anglie.

Skupina H: Polsko, Senegal, Kolumbie, Japonsko.

jra, ala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme