West Ham musí Spartaku Moskva zaplatit za hostování fotbalisty Krále i s úroky. Rozhodla o tom FIFA

Mezinárodní fotbalová federace FIFA nařídila West Hamu, aby Spartaku Moskva zaplatil za hostování českého reprezentanta Alexe Krále. Pokud anglický klub neuhradí částku do 45 dnů, může být potrestán zákazem registrovat nové hráče. Zástupci Spartaku to sdělili webu championat.com.

Curych Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alex Král (vlevo) v reprezentačním dresu

Alex Král (vlevo) v reprezentačním dresu | Zdroj: Reuters

„Na základě smlouvy o hostování Alexe Krále mají Londýňané nařízeno zaplatit celou částku plus úroky,“ uvedl aktuálně třetí celek ruské ligy.

West Ham může do deseti dnů požádat FIFA o odůvodnění rozhodnutí a do 21 dnů ode dne obdržení části odůvodnění se mohou proti rozhodnutí odvolat k Mezinárodní sportovní arbitráži (CAS).

Čtyřiadvacetiletý Král přestoupil do Spartaku Moskva v létě 2019 z pražské Slavie za 310 milionů korun. Předtím hrál českou ligu také v Teplicích.

Defenzivní univerzál strávil uplynulou sezonu na hostování ve West Hamu po boku reprezentačních spoluhráčů záložníka Tomáše Součka a obránce Vladimíra Coufala. V dresu londýnského klubu se Král neprosadil, za Kladiváře si připsal jen šest soutěžních startů, z toho pouze jeden v anglické lize. 

Na začátku loňského července využil možnosti pozastavit do konce aktuální sezony smlouvu ve Spartaku Moskva a podepsal roční smlouvu s nováčkem německé ligy Schalke, s nímž bojuje o záchranu.

FIFA zavedla speciální pravidlo pro zahraniční hráče kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině. Král má ve Spartaku kontrakt do léta 2024. Za reprezentační „áčko“ si dosud připsal 35 startů a dva góly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme