Argentinci udrželi náskok i bez vyloučeného Messiho a z jihoamerického šampionátu berou bronz

Třetí příčku na mistrovství Jižní Ameriky vybojovali fotbalisté Argentiny, kteří zdolali neúspěšné obhájce titulu Chilany 2:1. Zápas nedohrál pětinásobný nejlepší fotbalista světa Lionel Messi, který byl v 37. minutě vyloučen po strkanici s Garym Medelem.

Sao Paulo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Argentiny slaví gól ve finále Copy América

Fotbalisté Argentiny slaví gól ve finále Copy América | Foto: AMANDA PEROBELLI | Zdroj: Reuters

Předtím stihl barcelonský kanonýr připravit první argentinský gól. Ve 12. minutě rychle rozehrál míč na Sergia Agüera, který zaskočil nepřipravenou chilskou defenzivu a otevřel skóre. Na 2:0 zvýšil o deset minut později po dalším rychlém náběhu Paulo Dybala.

Fotbalisté Peru porazili úřadující vítěze Copa América z Chile a v nedělním finále vyzvou Brazílii

Ještě před koncem poločasu musel Messi ze hřiště. Argentinská hvězda se snažila vybojoval míč mířící za brankovou čáru a Medel mu v tom bránil. Jejich souboj vyústil v potyčku, při níž do sebe naráželi těly a paraguayský rozhodčí Mario Díaz de Vivar udělil oběma červenou kartu.

Chilanům se povedlo snížit v 59. minutě z penalty, kterou proměnil Arturo Vidal, ale Argentinci těsný náskok uhájili.

Alespoň trochu si vynahradili semifinálovou porážku s Brazílií a po stříbrech z minulých dvou ročníků získali bronzovou medaili. Chilský tým, který usiloval o třetí jihoamerický titul za sebou, vyšel tentokrát naprázdno.