Finále Evropské ligy ohroženo není. Manchester United uctil během tréninku oběti minutou ticha

UEFA nemá žádné informace, že by se středeční finále Evropské ligy ve Stockholmu mělo stát terčem teroristických útoků. Reaguje tak na sebevražedný útok, který se odehrál den předtím v Manchesteru.

Nyon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Manchesteru United při minutě ticha | Zdroj: Reuters

"UEFA je už několik měsíců v kontaktu se švédským svazem i úřady a při podobných jednáních je vždycky probírána i možnost teroristického útoku," citovala prohlášení unie agentura SID.

UEFA připomněla, že po dubnovém útoku ve Stockholmu, při kterém útočník nákladním vozem zabil čtyři lidi, byla zvýšena bezpečnostní opatření.

ONLINE: K atentátu v Manchesteru se přihlásil Islámský stát. Barbarský čin, reagovala královna

Číst článek

Manchester United po teroristickému útoku požádal o zrušení dnešní předzápasové tiskové konference a UEFA mu vyhověla. Hráči a členové realizačního týmu "Rudých ďáblů" na tréninku ve Stockholmu uctili oběti minutou ticha.

United na twitteru vyjádřili soustrast pozůstalým po obětech útoku v Manchesteru a na stadionu Old Trafford stáhli vlajky na půl žerdi. Jejich soupeř Ajax zase přidal: "Z Amsterodamu s láskou do Manchesteru. Myslíme na všechny oběti i jejich blízké."

Ve Stockholmu od pondělí hlídkují policisté s obrněnými vozy a helikoptérami. Přesto se zástupci United během dneška setkají s bezpečnostními experty UEFA. "Celou noc jsme přehodnocovali naše bezpečnostní opatření a dnes rozhodneme, jak budeme pokračovat," citovala britská média mluvčího klubu.

ČTK, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme