Finále fotbalové Ligy mistrů se uskuteční v Portu, UEFA změnila místo pořadání kvůli pandemii

Finále fotbalové Ligy mistrů mezi anglickými velkokluby Manchesterem City a Chelsea proběhne 29. května v Portu. Původně se měl vrchol nejprestižnější klubové soutěže konat v Instanbulu, ale kvůli nepříznivé koronavirové situaci v Turecku UEFA rozhodla, že pořadatele změní.

Nyon (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion v Portu | Zdroj: Reuters

Istanbul přišel o vyvrcholení prestižní soutěže kvůli tomu, že britská vláda v minulém týdnu zařadila Turecko na cestovní „červený seznam“, což prakticky znemožnilo účast anglických fanoušků na zápase.

Chelsea vyřadila Real Madrid a zahraje si finále Ligy mistrů. Soupeřem jí bude Manchester City

Číst článek

UEFA se vzhledem k tomu, že finalisty jsou dva celky z Premier League, snažila přesunout utkání do Anglie, to se ale po jednáních s britskými úřady nepovedlo.

Vyvrcholení Ligy mistrů tak nakonec bude hostit Porto. V Portugalsku se na rozdíl od Turecka pandemická situace zlepšuje.

12 tisíc fanoušků

Do hlediště stadionu pro více než 50 tisíc diváků, na němž hraje domácí zápasy FC Porto, bude smět z každého tábora šest tisícovek fanoušků. Kvůli koronaviru se finále Ligy mistrů uskuteční v Portugalsku podruhé za sebou, vloni ho hostil Lisabon.

„Myslím, že všichni se můžeme shodnout na tom, že doufáme, že už nikdy nezažijeme rok, jako byl tento. Fanoušci museli více než 12 měsíců trpět, aniž mohli vidět své týmy naživo. Dosažení finále Ligy mistrů je vrcholem klubového fotbalu. Zbavit tyto příznivce možnosti sledovat zápas osobně nebylo možné. Jsem rád, že jsme nalezli kompromis,“ uvedl prezident UEFA Aleksander Čeferin.

„Rozhodnutí britské vlády umístit Turecko na červený seznam z pohledu cestování určitě bylo přijato v dobré víře a v zájmu ochrany občanů před šířením viru. Doufám, že Istanbul a Turecko se v blízké době dočkají Ligy mistrů i dalších významných akcí. Opět jsme se obrátili na naše přátele v Portugalsku, aby nám pomohli. Věřím, že finále bude symbolem naděje, že se Evropa dostane z těžkých časů,“ dodal Čeferin.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme