Finále poháru mezi PAOK Soluň a AEK Atény bude pískat Španěl. Zápas rivalů v březnu ukončil incident s pistolí

Sobotní finále Řeckého poháru mezi rivaly AEK Atény a PAOK Soluň bude řídit zahraniční sudí. Řecká fotbalová federace se po skandálním březnovém utkání mezi těmito dvěma celky v lize rozhodla využít arbitry ze Španělska v čele s hlavním Davidem Fernándezem Borbalánem.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Savvidis, majitel PAOKu, vkráčel na hřiště s pistolí u pasu | Zdroj: Reuters

Ligový duel mezi AEK a PAOK zůstal před dvěma měsíci nedohrán. Po kontroverzním verdiktu rozhodčího vběhl tehdy na hřiště spolu s bodyguardy majitel PAOK Ivan Savvidis, jenž měl dokonce v pouzdře u pasu pistoli.

Kvůli skandálu byla domácí soutěž na více než dva týdny přerušena a národní svaz si vysloužil důrazné varování před dalšími excesy od světové federace FIFA.

Stejné kluby se střetly v pohárovém finále už loni a před zápasem i po něm došlo mezi fanoušky k několika násilným střetům.

Čtyřiačtyřicetiletý Fernández Borbalán, jenž bude utkání řídit se svými krajany na čarách, působí 14 let ve španělské lize a od roku 2010 je mezinárodním rozhodčím. V „cizích službách“ nebude poprvé, před třemi lety pískal klíčový zápas v závěru české ligy mezi pražskou Spartou a Plzní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme