Jablonec se v předehrávce rozešel s Boleslaví remízou, hosté zůstávají na sestupové pozici

Fotbalisté Jablonce remizovali v předehrávce 20. kola první ligy s Mladou Boleslaví 1:1. Hosty poslal v 16. minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži do vedení David Šimek, ale ještě do pauzy vyrovnal Miloš Kratochvíl. Domácí nezvítězili potřetí za sebou a mohou přijít o třetí místo v tabulce. Boleslav ani v devátém ligovém utkání po návratu trenéra Karla Jarolíma nevyhrála a na plný bodový zisk čeká 11 kol.

Jablonec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Samuel Dancák z Boleslavi a Martin Doležal z Jablonce. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonec kvůli špatnému terénu nehrál předchozí domácí ligový zápas se Slováckem ani pohárový duel s Líšní. Pracovníci severočeského klubu dokázali dát trávník do způsobilého stavu, byť byla hrací plocha velmi měkká a místy rozbahněná.

Fotbalisté Liberce přestáli v závěru penaltu a zdolali doma Zlín. Jediným gólem rozhodl Rondič

Zápas se měl hrát původně až od 18.00, vedení soutěže ale v minulém týdnu, kdy ještě panovaly silný mrazy, posunulo výkop o dvě hodiny dopředu. Kvůli opatřením proti koronaviru stále nemohou do hledišť diváci.

Premiérový gól

Do zápasu překvapivě vstoupili lépe hosté, kteří v minulém kole po inkasovaném gólu v 86. minutě remizovali s Plzní 2:2. Po čtvrthodině rozehrál bývalý jablonecký ofenzivní záložník Ladra přímý kop z levé strany a Šimek hlavičkou prodloužil míč do sítě. Třiadvacetiletý stoper si v 29. ligovém utkání kariéry připsal premiérový gól.

V 31. minutě podržel domácí brankář Hanuš, který vyrazil Dancákovu střelu. Jablonečtí v závěru poločasu přidali a aktivní byl především Kratochvíl.

V 35. minutě ještě Diviše nepropálil, ale o dvě minuty později už v další šanci po Preislerově zaváhání zamířil přesně k zadní tyči. Záložník Severočechů odčinil neproměněnou penaltu z minulého kola v Ostravě a v jarní části nejvyšší soutěže skóroval už počtvrté. Kratochvíl mohl do přestávky dokonce otočit stav, ale v další šanci minul.

Oproti svižnému prvnímu poločasu s řadou možností po změně stran i vinou horšícího se terénu ubylo příležitostí. Čtvrt hodiny před koncem vypálil Takács a Jablonec zachránil Hanuš. Poté po kontaktu s Považancem spadl ve vápně střídající Dominik Mašek, ale rozhodčí Marek penaltu pro hosty neodpískal.

Souboj bývalých trenérů české reprezentace mezi domácím Radou a hostujícím Jarolímem tak vítěze neměl. Mladoboleslavští remizovali potřetí za sebou.

20. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: 37. Kratochvíl - 16. Šimek. Rozhodčí: Marek - Caletka, Antoníček - Hrubeš (video). ŽK: Martinec - Malínský. Bez diváků.