Jablonec v lize dál válí a posunul se před Spartu, Budějovice doma ztratily dvoubrankový náskok

Fotbalisté Jablonce potvrdili formu a v 28. ligovém kole porazili doma Karvinou 3:0. Všechny góly padly už v první půli, kdy se trefili Ivan Schranz z penalty, Martin Doležal a Dominik Pleštil. Severočeši neprohráli osm kol po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na druhé místo před Spartu, která má ale na kontě o dvě utkání méně. Karviná ve čtvrtém ligovém zápase po návratu trenéra Jozefa Webera poprvé nebodovala a zůstala na 11. pozici.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doležal se raduje z druhého gólu Jablonce. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonec začal podle očekávání aktivně a v deváté minutě otevřel skó

Fotbalisté Sparty porazili Slovácko a posunuli se na druhé místo, Slavii spasil v Liberci Kúdela

re. Po Doležalově hlavičce zahrál ve vlastním vápně rukou hostující Santos a rozhodčí Lerch nařídil penaltu.

Schranz poslal brankáře na opačnou stranu a připsal si už 11. gól v ligové sezoně. Na lídra tabulky kanonýrů slávistu Kuchtu schází slovenskému útočníkovi už jen jediná trefa.

Severočeši dominovali a v 21. minutě zvýšili. Kratochvíl vysunul Pleštila, který ještě přihrál před prázdnou branku Doležalovi a ten nemohl minout. Domácí útočník skóroval po téměř dvou měsících.

Karvinský trenér Weber, který ukončil v Jablonci hráčskou kariéru a poté tam dělal asistenta, už po půlhodině dvakrát vystřídal a na trávník poslal dva čerstvé záložníky Smrže s Ostrákem.

Drama se nekonalo

V prosinci Slezané v úvodním vzájemném duelu v této sezoně dotáhli ztrátu 0:2 k remíze, tentokrát ale na zdramatizovaní zápasu neměli.

V 39. minutě mohl přidat svou druhou branku v utkání Doležal, ale v dobré pozici pálil těsně nad. O dvě minuty později už Jablonečtí třetí gól slavili. Jovovič předvedl brejk přes polovinu hřiště, našel Pleštila a ten mezi nohy překonal Ciupu. Domácí křídelník skóroval teprve podruhé v ligovém ročníku.

Severočeši po přestávce kontrolovali vývoj a mohli přidat další branky. V 47. minutě se neprosadil Doležal a po hodině hry vystřelil kousek vedle Kratochvíl. Doležal se druhého gólu v zápase nedočkal ani v 63. minutě, kdy ho vychytal Ciupa.

Karvinští ožili až v poslední čtvrtině utkání. V 69. minutě Hanuš vyrazil střelu do strany a Bartošák v dobré pozici pálil hodně mimo.

Za čtyři minuty Hercovu ránu odvrátil těsně před čárou stoper Zelený a následný Smržův pokus vykopl jablonecký gólman. Slezanům pomohla střídání a jeden z nově příchozích hráčů Haša v 76. minutě trefil zblízka břevno.

Na opačné straně pak Jovovič křížnou technickou střelou minul. Už v nastavení se mohl dotáhnout do čela tabulky kanonýrů Schranz, ale Ciupa jeho pokus na přední tyč vyrazil. Jablonečtí vyhráli i pátý domácí ligový zápas s Karvinou.

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - MFK Karviná 3:0 (3:0)
Branky: 9. Schranz z pen., 21. Doležal, 41. Pleštil. Rozhodčí: Lerch - Novák, Bureš - Adam (video). ŽK: Santos, Herc (oba Karviná). Bez diváků.

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:2 (2:0)
Branky: 2. Valenta, 11. Havel - 63. González z pen., 79. Daněk. Rozhodčí: Franěk - Váňa, Vaňkát - Adámková (video). ŽK: Mészáros, Javorek, Mršič (všichni Č. Budějovice). Bez diváků.

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Branky: 66. De Azevedo z pen., 74. Tetour - 10. Jiří Klíma. Rozhodčí: Orel - Hájek, Paták - Julínek (video). ŽK: Smetana (asistent trenéra) - Malínský, Takács, Dancák. Bez diváků.