Plzeň se ohřála na čele jen pár hodin, ligu opět vede Slavia. Vyhrály týmy Jablonce, Dukly i Bohemians

Fotbalisté Plzně jsou minimálně do večerního zápasu Slavie vedoucím týmem ligy, když v domácím prostředí porazili Teplice. Postavení v elitní šestce si upevnil šestou výhrou v sezoně Jablonec, zato Dukla vyhrála teprve podruhé. Opava se rozloučila s brněnským azylem porážkou od Bohemians.

Plzeň, Jablonec, Karviná, Opava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Čermák rozhodl o výhře Plzně nad Teplicemi | Foto: Tomáš Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeň – Teplice 1:0

Obhájci titulu z Plzně zůstávají ve Fortuna lize na domácím hřišti stoprocentní, zato Teplice venku ještě nevyhrály. V brance Viktorie se poprvé v letošním ročníku objevil Aleš Hruška a rovnou vychytal čisté konto, Severočeši ho ale příliš neohrozili.

‚Bylo vidět, že utkání chceme vyhrát za každou cenu.‘ Podle Jílka rozhodla duel se Spartou bojovnost

Výraznou převahu využila Viktoria po hodině hry. Michael Krmenčík ve vápně nenašel prostor ke střele, ale přihrávkou za sebe uvolnil místo pro Aleše Čermáka, jehož rána se od břevna odrazila za brankovou čáru.

Plzeň má po výhře 1:0 (už sedmé tímto poměrem) po 11. kole 27 bodů a chvíli byla v čele ligy, než se na první místo vrátila Slavia.

Slavia - Příbram 4:1

Po smolné porážce v Petrohradě si sešívaní spravili chuť v zápase proti Příbrami jednoznačnou výhrou 4:1.

Na hrotu útoku Slavie začal na hrotu Jan Matoušek, který první kola odehrál v Příbrami, jenže proti svým nedávným spoluhráčům se neprosadil, stříleli jiní. Už ve 13 minutě domácí vedli po hlavičce Jana Bořila, jenže chvilinku po rozehrání po rychlém protiútoku vyrovnal veterán Jan Rezek.

O vítězství Slavie rozhodlo několik minut po půl hodině zápasu. Stupňující tlak červenobílých gradoval dloubáčkem Josefa Hušbauera na Alexandra Balutu, který prostřelil brankáře Kočího, o tři minuty později zvýšil na 3:1 Michal Frydrych.

Slavia měla i další šance, na Kočím ztroskotali Matoušek, Baluta i Hušbauer, prosadil se jen Miroslav Stoch, jehož rána z třiceti metrů završila výhru 4:1.

Jablonec – Slovácko 2:0

Zatímco Severočeši si užívají působení v Evropské lize, Slovácko má aktuálně v české soutěži nejhorší formu ze všech. O výhře rozhodl Jablonec už v prvním poločase, už po sedmi minutách našel Masopust přesným centrem Jovoviće, který otevřel skóre, druhý gól Lukáš Masopust po nabídce od Považance sám.

Slovácka tak i na střelnici doplatilo na průchodnou defenzivu, v 11 kolech inkasoval tým z jižní Moravy už 24 gólů, víc dostala pouze Mladá Boleslav.

Hráči a vedení klubu dnes před utkáním věnovalo 100 000 korun manželce a dětem fanouška Jablonce Michala Tatarkoviče, který náhle zemřel 19. září. Odpočívej v pokoji, Michale 🙏🏻💚 #vprvnilinii

15:25 – 07. 10. 2018

5 97

Karviná – Dukla 0:1

Dukla zvítězila teprve podruhé v sezoně, pro první tři body z hřiště soupeře si dojela do Karviné. V úvodu sice měli více ze hry Slezané, jenže dokázali proměnit velký závar před Berkovcem.

Dukla se postupem času dostávala do hry a po poločasové přestávce udeřila. V 64. minutě umístil Ján Ďurica přímý kop tak přesně, že se gólman Karviné mohl jak podívat, jak zapadl do sítě. Pojistku mohl přidat Doumbia, ale trefil jen tyč, a tak na konečných 2:0 pro Duklu zvýšil až v nastavení střídající Frederik Bilovský.

Opava – Bohemians 0:1

Klokanům se v letošní sezoně daří víc na hřištích soupeřů než doma v Ďolíčku. Z patnácti bodů získali venku už 10, ty poslední tři v Brně, kde je hostila Opava.

Slezané se loučili se svým azylem před návratem na vlastní stadion a ze začátku byli aktivnější, Bohemians si ale začali už před přestávkou obrovské šance, jenže Filip Hašek ani Nečas je neproměnili.

Klíčová situace přišla těsně po přestávce, když opavský Zapalač dostal druhou žlutou kartu a musel ze hřiště, přesilovku využil 20 minut před koncem Jakub Nečeas, když z voleje rozhodlo o výhře Pražanů po centru Tilla Schumachera. Skóre 1:0 musel v 87. minutě zachránil gólman Bohemians Roman Valeš, když zneškodnil pokutový kop Kuzmanoviče.

90' | 0:1
SKVĚLE KLUCI! Krásná branka Nečase a vychytaná penalta Valešem zařídila výhru nad @Slezský FC Opava ! 😍💚💚🤗 #OPABOH

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 60. Čermák. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Myška. ŽK: Čermák, Hejda - Čmovš, Ljevakovič, Diviš. Diváci: 9581.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 7. Jovovič, 38. Masopust. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Fišer. ŽK: Lischka - Kuchta. Diváci: 2225.

MFK Karviná - Dukla Praha 0:2 (0:0)
Branky: 64. Ďurica, 90.+3. Bilovský. Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Kožár. ŽK: Ramirez, Janečka, Guba - Tetour, Ďurica, Raspopovič. Diváci: 3612.

SFC Opava - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 68. Nečas. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kříž. ŽK: Zapalač, Puškáč - F. Hašek, Hilál, M. Hašek ml., Juliš. ČK: 47. Zapalač. Diváci: 1382.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 4:1 (3:1)
Branky: 13. Bořil, 32. Baluta, 35. Frydrych, 75. Stoch - 15. Rezek. Rozhodčí: Královec - Hájek, Kubr. ŽK: Bořil - Hlúpik. Diváci: 10.747.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít