Fotbalisté Slovácka porazili Spartu 2:1. Letenští nedali dvě penalty a dohrávali v devíti

Sparta prohrála na Slovácku 1:2 a na třetím místě tabulky ztrácí pět bodů na Plzeň, která má odehráno o zápas míň. Letenští neproměnili dvě penalty a navíc dohrávali v devíti.

Slovácko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovácko porazilo Spartu 2:1

Slovácko porazilo Spartu 2:1 | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Pražanům nepomohl ani mimořádný výkon brankáře Milana Heči, bývalý gólman Slovácka se poprvé zaskvěl už v šesté minutě proti střele Havlíka, o chvíli později ustál i šanci Daníčka.

Fotbalisté Karviné přerušili sérii porážek, vezou bod z Boleslavi

Zahanbit se nenechal ani Hečův nástupce v domácí brance. Sparta po 20 minutách kopala pokutový kop, jenže 20letý Matouš Trmal Kangovu střelu vyrazil. Ve 36. minutě si zase poradil s hlavičkou Tetteha.

Největší šanci Slovácka měl chvíli před poločasovou přestávkou Marek Havlík, ale napálil pouze spojnici tyče a břevna.

Po přestávce zase hlavní roli převzal Heča. Nejdřív vytáhl nad břevno ránu Janoška, hned po následném rohovém kopu musel dvakrát zakročit proti pokusům Kalabišky.

A po hodině hry šli do vedení hosté. Navrátil nezachytil náběh Civiče, který odcentroval před brankovou čárou, a našel Matěje Pulkraba, který už měl lehkou práci se zakončením.

Guélor Kanga opustil hřiště o čtvrt hodiny dřív. Vedle neproměněné penalty si totiž ze zápasu odnesl i červenou kartu po souboji se Zajícem.

Sparta v deseti o vedení přišla. Na dlouhý centr Havlíka si do pokutového území naběhl Tomáš Zajíc a konečně překonal svého bývalého spoluhráče.

Zápas vyvrcholil v nastavení. Po „rozmluvě“ s Civićem se v pokutovém území skácel Jan Kuchta. Rozhodčí Příhoda sparťanského křídelníka vyloučil a nařídil pokutový kop. Ve třetí minutě nastavení definitivně rozhodl zápas Marek Havlík.

Jenže ještě nebyl konec. V pokračujícím nastavení se Sparta nevzdala a po zákroku na Costu se kopala další penalta, jenže Ristić, který byl na trávníku pár sekund, branku přestřelil. Slovácko slaví výhru 2:1.

Ale jo, no.. konecne chapu Zdendu.. nechci se vymlouvat, ale v jidelaku nebylo napsano, ze nemam byt autem.. to je proste fakt.. zdravim vsechny kolemjdouci na Letny..jsem tak vymrzla, ze jestli tohle nepomuze tak uz nic 😂😂

20:16 – 29. 11. 2018

2

17. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Branky: 84. Zajíc, 90.+3 z pen. Havlík - 61. Pulkrab. Rozhodčí: Příhoda - Flimmel, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Juroška, Kalabiška, Janošek, Hofmann - Frýdek. ČK: 78. Kanga, 90. Čivič (oba Sparta). Diváci: 5124.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 12. 2018)