Plzeň neudržela vedení v Mladé Boleslavi, Liberec na úvod ligového jara deklasoval Příbram

Fotbalisté Viktorie Plzeň na úvod jarní části sezony remizovali v Mladé Boleslavi 1:1. Stejným výsledkem skončil zápas Karviné s Opavou. V další zápasech Liberec jednoznačně porazil Mladou Boleslav a Slovácko vyhrálo ve Zlíně.

Mladá Boleslav, Zlín, Liberec, Karviná (Aktualizováno: 17:25 9. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec na úvod ligového deklasoval Příbram

Liberec na úvod ligového deklasoval Příbram | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav – Viktoria Plzeň 1:1

Úřadující mistři z Plzně v prvním zápase jarní části zajeli do Mladé Boleslavi a oba trenéři museli hned v úvodu řešit velkou nepříjemnost. Neuběhlo ani pět minut a Lukáš Hejda a Ladislav Takács se srazili hlavami, po ošetření museli oba vystřídat.

ONLINE: Sparta Praha - Bohemians 1905

Oba týmy měly v průběhu prvního poločasu velké šance, ale prosadili se pouze hosté. Ve spolupráci zimních posila našel Kayamba centrem přesně hlavu Jeana-Davida Beauguela, který zblízka překonal brankáře Šedu.

Středočeši měli velkou šanci na vyrovnání po hodině hry, kdy Matějovského centr Ladra místo zakončení ještě zbytečně posouval na Komličenka. Rus se ale stejně mezi střelce zapsal. V 72. minutě ho ve vápně fauloval Hubník a Rus si šel pro míč ještě dřív, než pokutový kop potvrdil asistent u videa. Následně střelou doprostřed branky vyrovnal.

Během dlouhého šestiminutového nastavení se více debatovalo než hrálo, takže zápas skončil 1:1. Plzeň má v tabulce 46 bodů a Slavia v zápase s Teplicemi zvýšila náskok na šest bodů.

Slovan Liberec – Příbram 4:0

Severočeši po pauze jednoznačně porazili nováčky z Příbrami. Do první šance se řítil už v osmé minutě navrátilec do české ligy Libor Kozák, ale vychytal ho brankář Kočí, stejně jako o chvíli později Peška.

První gól tak padl až ve 20. minutě, kdy prodloužený centr po rohovém kopu usměrnil do sítě na zadní tyči Matěj Hybš. Druhý gól přidal o 9 minut později po sólu přes půl hřiště Jakub Pešek, chvíli před přestávkou pak lobem ze 30 metrů zvýšil Oscar už na 3:0. Gólman Kočí nemohl nic dělat, protože se vracel do branky po předchozím zákroku proti Peškovi.

Po přestávce se dočkal i Libor Kozák, kterou špičkou kopačky usměrnil do branky nabídku Oscara a uzavřel skóre na 4:0.

V 2. poločase už se trefil jen jeden hráč, a to @Libor Kozák!
Byl to pro něj premiérový gól při premiérovém startu v české nejvyšší soutěži... ⚽️💙
Konečný výsledek duelu #LIBPRI 4:0! 👍😎💪

16:52 – 09. 02. 2019

3 17

Fastav Zlín – Slovácko 0:1

V regionálním souboji si do Uherského Hradiště vezou hráči Slovácka důležité tři body, které se budou hodit v boji o záchranu. V neúplné tabulce jsou s 24 body desátí, Zlín se drží v elitní šestce.

Jediný gól zápasu podle oficiálního zápasu Jaroslav Diviš, velký podíl na něm má i gólman Fastavu Dostál, který si v souboji s hráčem Slovácka hodil vysoký centr do vlastní branky.

Karviná – Opava 1:1

Souboj nepříliš vzdálených týmů se hrál také ve Slezsku. Oba góly v utkání Karviné s Opavou padly v rozmezí tří minut. Hosté skórovali ve 14. minutě po střele Václava Jurečky na zadní tyč, chvíli po rozehrání ale Tomáš Wágner volejem zády k brance vyrovnal.

20. kolo první fotbalové ligy:
Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branky: 75. Komličenko z pen. - 37. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK: Chaluš - Procházka, Havel, Hubník, Pernica, Chorý. Diváci: 3491.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)
Branky: 20. Hybš, 28. Pešek, 43. Oscar, 62. Kozák. ŽK: Breite, Oscar, Kozák - Mingazov. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Vodrážka. Diváci: 3299.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:1)
Branky: 15. Wágner - 13. Jurečka. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Kubr. ŽK: Kouakou (Karviná). Diváci: 3238.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 47. Diviš. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Vaňkát. ŽK: Bartošák - Havlík, Navrátil, Franič, Juroška. Diváci: 4051.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít