Slovácko vyhrálo po téměř dvou měsících, zvítězily také Karviná a Opava

Ve 28. kole Fortuna ligy zatím bodují výhradně týmy z poslední šestice ligové tabulky. Po úvodní výhře Bohemians získaly tři body také týmy předposlední Karviné, Opavy a Slovácka.

Karviná, Opava, Uherské Hradiště (Aktualizováno: 17:44 13. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovácka vyhráli poprvé od poloviny února

Fotbalisté Slovácka vyhráli poprvé od poloviny února | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Karviná – Zlín 2:0

První gól sobotního programu padl ve Slezsku. Karvinský Ba Loua kopl už na začátku druhé minuty zápasu MFK se Zlínem skvělý rohový kop, který dopadl přímo k nohám Tomáše Wágnera, který v podobných situacích ví, jak se zachovat.

‚Jude Slavie‘ nebo urážky Františka Straky. Začnou za pokřikování na stadionech padat tresty?

Bílí sice rychle vedli, ale do konce prvního poločasu je musel několikrát podržet gólman Berkovec, obrovskou šanci na zvýšení náskoku měl 20 minut po přestávce Lukáš Budínský, ale neproměnil pokutový kop.

Karvinský záložník se přesto dočkal. 10 minut před koncem Lukáš Budínský poslal další Ba Louaův pas přesně k tyči branky Mateje Rakovana a rozhodl o výhře Karviné 2:0. Slezané mají v tabulce na 15. místě 23 bodů, na čtrnáctou Příbram jich ztrácejí šest.

Slovácko – Příbram 2:0

Středočeši totiž prohráli i svůj pátý jarní zápas na venkovním hřišti, tentokrát na Slovácku, které vyhrálo ligový zápas poprvé od poloviny února.

I v Uherském Hradišti padla první branka velmi rychle. Neuběhlo ani sedm minut, kdy se po spolupráce Janoška s Navrátilem dostal míč k Janu Zajícovi, který otevřel skóre zakončením do protipohybu gólmana Kočího.

Hosté mohli okamžitě zareagovat, jenže Fantišovu střelu s námahou vytáhl domácí brankář Trmal. Příbramský strážce Kočí se zase zaskvěl před přestávkou po ráně Sadílka.

Po pauze se na gól čekalo znovu necelých sedm minut do rohu Janoška, který zakončil nikým nehlídaný Stanislav Hofmann. Slovácko je se 33. body dvanácté, jen o skóre za 11. Opavou.

Opava – Olomouc 2:1

Slezané totiž dokázali přetlačit ve formě hrající Olomouc, která během ligového jara ztratila teprve potřetí.

Tři tisícovky diváků se radovaly poprvé po čtvrt hodině zápasu, kdy sice obrana Hanáků dokázala zablokovat Stáňovu střelu, jenže míč se odrazil jen k Tomáši Jursovi, který už mířil přesně na zadní tyč.

Sigma vyrovnala těsně před přestávkou. Střelu Jakuba Plška ještě gólman Šrom vyrazil, jenže hostující záložník se dostal k zakončení i po následném rohu a tentokrát už mu nic nestálo v cestě k vyrovnání.

Opava body potřebovala k zachování reálných šancí na desáté místo a po přestávce se tlačila do útoku. Velké příležitosti měli Stáňa i Tomáš Smola, jenže žlutomodří museli čekat až do 86. minuty. Pak byl důrazný smola ve správný čas na správné místě, aby dorazil Zavadilovu střelu a zajistil SFC tři body.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 13. 4. 2019)