Fotbalová liga má nového lídra. Zlín vybojoval v Ďolíčku díky Hronkově trefě výhru 1:0 a jde do čela

Fotbalisté zlínského Fastavu opět potvrdili velmi dobrou formu na začátku sezony a díky výhře 1:0 v předehrávce 8. kola se alespoň do soboty posouvají do čela neúplné prvoligové tabulky. Vítězství proti Bohemians vystřelil v 75. minutě záložník Petr Hronek, který v tu dobu nebyl na hřišti ani deset minut. Domácí krátce poté zahodili možnost k vyrovnání, Martin Hašek totiž neproměnil penaltu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Fastavu Zlín dokázali v předehrávce 8. kola Fortuna ligy vyhrát na hřišti Bohemians Praha 1905 díky brance náhradníka Petra Hronka z 75. minuty 1:0. Zlínský záložník dal svůj první gól od března.

Bahrajňan Júsuf vlétl do české ligy. Před ním se v Česku prosadili i hráči z Turkmenistánu či Beninu

K vítězství Zlínským nechtěně pomohl i záložník domácích a syn stejnojmenného trenéra Bohemians Martin Hašek, který v 79. minutě neproměnil penaltu, kterou nařídil sudí Proske po falulu Bača na Vodháněla.

Tyto dva momenty tak rozhodly jinak velice vyrovnaný a bojovný zápas dvou týmů, které úvod sezony zastihl ve velmi dobré herní i výsledkové formě.

Fastav si proto z metropole po nejmenší možné výhře odváží všechny tři body, vítězí počtvrté za sebou, stejný počet zápasů jeho brankář Stanislav Dostál neobdržel gól a posouvá se poprvé po dvou letech do čela nejvyšší fotbalové ligy. Za poslední čtyři zápasy má přitom skóre 9:0.

Bohemians se Zlínem v lize nevyhráli podvanácté za sebou, po třech kolech nebodovali a jsou šestí. Zlín se v příštím zápase může těšit na atraktivní souboj s Baníkem Ostrava, na Bohemians příští neděli čeká vršovické derby v Edenu se Slavií.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 74. Hronek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Černý. ŽK: Šmíd - Bartošák. Diváci: 4732.
Bohemians: Valeš - M. Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter, Martin Hašek ml., Bederka (84. Vaníček), Záviška - F. Hašek (67. Nečas), Hilál (73. Vodháněl). Trenér: Martin Hašek st.
Zlín: S. Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Matejov, Holík (67. Hronek), Podio, Jiráček, Bartošák - Beauguel (90. Jakubov), Poznar (81. Železník). Trenér: Bílek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 14. 9. 2018)