Sigma deklasovala domácí České Budějovice 3:0. Boleslav otočila zápas v Liberci

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v devátém kole první ligy s Olomoucí 0:3. Góly Sigmy vstřelili půli Denis Ventúra a Jan Navrátil, po přestávce zvýšil Pavel Zifčák. Jihočeši potvrdili špatnou domácí bilanci v této sezoně, z pěti zápasů získali bod a jen dvakrát skórovali. Olomouc si polepšila na deváté místo, Dynamo v neúplné tabulce kleslo na 13. pozici. Mladá Boleslav v Liberci zápas otočila a vyhrála 3:1 a Brno remizovalo s Teplicemi.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucký Mojmír Chytil

Olomoucký Mojmír Chytil | Zdroj: ČTK

České Budějovice přitom začaly zápas nadějně. V osmé minutě Grič hlavičkoval těsně nad branku, v 16. minutě zase Hellebrandova rána skončila na břevně.

Ale Olomouc hned z první střely skórovala, když se po rohu pohotově trefil Slovák Ventúra a připsal si premiérovou branku v české lize.

Nejdřív Ballkani a teď Plzeň. Dny po konferenční lize čeká Slavii v lize boj o první místo

Jihočechy inkasovaný gól zasáhl a jejich hra se z velké části zhroutila. Hosté toho dokázali ještě do přestávky využít. Ve 42. minutě Chytil vymyslel kolmicí pro Navrátila, který obešel i brankáře Janáčka a poslal Olomouc do dvougólového náskoku.

Dynamo zkusilo ještě v úvodu druhého poločasu zápas zdramatizovat. Hellebrand se opět opřel do míče, ale znovu neuspěl. O chvíli později však Sigma zasadila soupeři definitivní úder. Zifčák v 53. minutě po rychlém brejku přetlačil v souboji Králika a oblouček z kopačky olomouckého záložníka skončil v síti.

Zbytek zápasu měl už hodně podobný scénář. Domácí se snažili aspoň snížit a více se tlačili do ofenzivy, Olomouc se spoléhala na protiútoky, ve kterých byla velmi nebezpečná. Z jednoho z nich mohl další gól přidat v 59. minutě Breite, ale neuspěl.

Olomouc v lize zdolala Dynamo po šesti zápasech a v Českých Budějovicích zvítězila po 12 letech. Naopak Jihočeši navázali na mizérii z posledních týdnů. V minulém kole prohráli 1:6 na hřišti pražské Slavie a z posledních tří kol mají skóre 1:11 a nula bodů.

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 0:3 (0:2)
Branky: 25. Ventúra, 42. Navrátil, 53. Zifčák. Rozhodčí: Zelinka - Antoníček, Dohnálek - Szikszay (video). ŽK: Čolič (Č. Budějovice). Diváci: 2096.
Č. Budějovice: Janáček - Čolič, Havel, Králik, Sluka - Čavoš (77. Broukal), Grič - Čmelík (46. Škoda), Hellebrand (77. Krch), Potočný - Zajíc (64. Hais). Trenér: Weber.
Olomouc: Trefil - Chvátal (84. Sláma), Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Ventúra, Breite (87. Košťál) - Zifčák (65. Spáčil), Růsek (65. Greššák), Navrátil - Chytil (87. Zlatohlávek). Trenér: Jílek.

Brno - Teplice 2:2

Fotbalisté Brna remizovali v devátém kole první ligy s Teplicemi 2:2. Všechny góly padly už v úvodním poločase. Na vedoucí trefu teplického Roberta Jukla domácí odpověděli brankami Musy Alliho a Michala Ševčíka, v nastavení stihl vyrovnat Tomáš Kučera. Moravský nováček doma bodoval po dvou předchozích prohrách a v neúplné tabulce je čtvrtý, Teplicím patří 11. místo.

Zbrojovka Brno - FK Teplice 2:2 (2:2)
Branky: 18. Alli, 37. Ševčík - 7. Jukl, 45.+3 Kučera. Rozhodčí: Batík - Pečenka, Leška - Machálek (video). ŽK: Kučera, Hyčka (oba Teplice). Diváci: 4118.
Brno: Berkovec - Hrabina, Šural, Endl, Matejov - Texl (75. Blecha), Souček - Alli, Ševčík, Hladík (75. Fousek) - Řezníček. Trenér: Dostálek.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Jukl, Kučera, Shejbal (90.+3. Kodad) - Trubač (87. Dramé) - Gning (90.+3. Mareček), Žák (76. Fila). Trenér: Jarošík.

Liberec - Mladá Boleslav 1:3

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v Liberci 3:1 po obratu v druhé půli. Severočechy poslal do vedení ve 28. minutě Mick van Buren svým šestým gólem v sezoně nejvyšší soutěže, ale v 66. minutě srovnal z penalty střídající Marek Matějovský a v 86. minutě otočil stav Tomáš Ladra. V páté minutě nastavení pak přidal pojistku střídající Vojtěch Stránský.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:0)
Branky: 28. Van Buren - 66. Matějovský z pen., 86. Ladra, 90.+5 Stránský. Rozhodčí: Křepský - Paták, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Matoušek, Vliegen - Dancák, Matějovský, Šeda. Diváci: 3358.
Liberec: Vliegen - Prebsl, Talovjerov, Plechatý - Mikula, Gebre Selassie (82. Varfolomejev), Červ, Preisler (76. Fukala) - Višinský (83. Rabušic) - Van Buren (70. Rondič), Matoušek (70. Kozák). Trenér: Kozel.
M. Boleslav: Šeda - Suchý, Karafiát, Šimek - Pech, Mareček, Dancák, Fulnek - Ekpai (60. Skalák, 85. Stránský), Ladra (90.+2 Mašek) - Krobot (46. Matějovský). Trenér: Hoftych.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 17. 9. 2022)