Dukla remizovala se Zlínem, Příbram přehrála Mladou Boleslav. Opava si připsala třetí letošní výhru

Fotbalisté Dukly na Julisce remizovali se Zlínem 1:1, i když v utkání vedli. Příbram si doma poradila s Mladou Boleslaví 3:0 a Opava přehrála Slovácko 2:0. Liberec vyhrál nad Olomoucí 3:0.

Praha (Aktualizováno: 20:59 29. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost příbramských fotbalistů v utkání proti Mladé Boleslavi

Radost příbramských fotbalistů v utkání proti Mladé Boleslavi | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

FK Dukla Praha - FC Fastav Zlín 1:1

Fotbalisté Bohemians remizovali v Ďolíčku s Karvinou 0:0, největší šance měli Hašek a Budínský

Zápas začali velmi aktivně hosté ze Zlína, když už ve druhé minutě hlavičkoval jenom do břevna Lukáš Železník. Následně se ozvala i Dukla, když Jan Holenda netrefil zblízka branku.

V 18. minutě dostali dukelští míč za záda Stanislava Dostála. Zlínský Petr Buchta nedokázal odkopnout míč před Holendou, který přihrál před Danielu Tetourovi a ten zavěsil pod břevno.

Zlínští se dostali k odpovědi až tři minuty po návratu z kabin. Centr Josefa Hnaníčka dokázal Jean-David Beauguel nasměrovat do horního rohu domácí brány. V samém závěru mohl o vítězství Zlína rozhodnout znovu Beauguel, jeho branka ale nebyla pro ofsajd uznána.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 3:0

Hosté z Mladé Boleslavi přijeli do Příbrami odčinit svou vypadnutí z pohárů, což se jim zpočátku příliš nedařilo. Příbram byla na hřiště lepším celkem a také po zásluze šla jako první do vedení, když se trefil Antonín Fantiš.

Na konci prvního poločasu se mladoboleslavští rozčilovali, když jim podle jejich slov sudí upřel penaltu po faulu brankáře Milana Švengera na Tomáše Přikryla.

Příbram si své vedení ve druhém poločase pojistila. Ke druhé trefě zápasu ji pomohl hostující Nikolaj Komličenko, který srazil míč do vlastní sítě. Skóre na konečných 3:0 upravil Antonín Fantiš.

1. FC Slovácko - SFC Opava 0:2

Slovácko prohrálo už čtyři utkání a nic na tom nezměnil ani jeho duel s Opavou. V tom šli jako první do vedení hosté ze Slezska. Kapitán Nemanja Kuzmanovič si naběhl na centr od Zapalače a jeho hlavičku pod břevno nedokázal Daněk vykrýt.

Slovácko se sice snažilo vyrovnat, ale ve druhém poločasu už se do žádné velké šance nedostali. Naopak opavští pojistili své vítězství trefou Václava Juřeny. Tým z Uherského Hradiště tak prohrál už pátý zápas za sebou.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 2:0

Liberečtí chtěli odčinit před vlastními fanoušky minulou porážku od pražské Dukly. S tím začali dobře, když skóre zápasu otevřel ve 25. minutě domácí Taras Kačaraba.

Olomouc se do takřka žádných šancí nedostala, ale ani domácí nebyli nikterak nebezpeční. Jejich první větší šance druhé půle však skončila za zády Miloše Buchty, kterého překonal Martin Koscelník.

Hosté ještě byli oslabení poté, co byl vyloučen po poradě s videorozhodčím Šimon Falta. Ještě v nastavení se liberečtí prosadili. Buchta nešťastně odehrál míč přímo na Matěje Hybše, který zakončil do prázdné brány.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 29. 9. 2018)