Jablonečtí fotbalisté porazili Olomouc a posunuli se na třetí místo, Ostrava remizovala s Duklou

Jablonečtí fotbalisté zahájili jarní část Fortuna ligy výhrou nad Olomoucí 2:1, když o jejich vítězství rozhodl v 88. minutě Martin Doležal. Severočeským tým se tak posunul na třetí místo tabulky před Ostravu. Baník totiž jen remizoval ve druhém pátečním duelu na hřišti Dukly Praha 1:1.

Olomouc, Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj mezi jabloneckým Vladimirem Jovovičem a olomouckým Václavem Pilařem

Souboj mezi jabloneckým Vladimirem Jovovičem a olomouckým Václavem Pilařem | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 1:2

Od začátku byli aktivnější na olomouckém Andrově stadionu hosté ze Severu Čech. Asi největší příležitost měl už v osmé minutě utkání, kdy Miloš Kratochvíl nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Miloše Buchtu.

Internacionalizace Fortuna ligy: každý čtvrtý fotbalista je cizinec, zahraniční hráči vládnou střelcům

Na začátku druhé půle se dožadovali domácí odpískání pokutového kopu po ruce jednoho z bránících jabloneckých hráčů. Sudí Houdek ale situaci jako penaltovou neposoudil, takže hra pokračovala dál.

Góly začaly padat v Olomouci až v samém závěru utkání. Nejdříve poslal hosty do vedení Vojtěch Kubista. Po něm zvládl vyrovnat odchovanec Jablonce nyní hrající za Sigmu Vít Beneš, ale o výhře severočeského celku nakonec rozhodl Martin Doležal.

Jablonec si tak veze z Olomouce tři body za výhru 2:1. Severočeský tým se tak posunul na třetí místo Fortuna ligy o jeden bod před ostravský Baník.

FK Dukla Praha – FC Baník Ostrava 1:1

Zpočátku měli na pražské Julisce mírnou převahu hostující ostravští hráči, ale jako první se ze vstřelené branky radovali domácí. Špatně zahranou malou domů vystihl Pablo González a Jakub Podaný pak už jen zakončoval do prázdné brány.

Do konce prvního poločasu se dočkali ostravští vyrovnání, když se trefila jejích nová zimní posila. Nemanja Kuzmanovič napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho ránu pod břevnu neměl Rada šanci chytit.

Ve druhém poločasu mohla Ostrava vést, ale Robert Hrubík trefil jen roh brankové konstrukce. NA druhé straně měl velkou příležitost po sólové akci Lukáš Holík, který však nedokázal vyzrát na ostravského Laštůvku.

Nakonec si tak oba týmu rozdělily body za remízu 1:1. Dukla se tak sice posunula z posledního místa, ale nyní šestnáctá Karviná bude hrát v sobotu proti Opavě.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 8. 2. 2019)