První vítězství nového trenéra Nádvorníka. Příbram v souboji ligových nováčků přetlačila Opavu

Příbram zvítězila v souboji nováčků soutěže nad Opavou 3:1 a ve druhém zápase po příchodu trenéra Romana Nádvorníka poprvé bodovala. Domácí poslal před pauzou do vedení Ruslan Mingazov a v 53. minutě přidal pojistku Antonín Fantiš. Hosté sice snížili vlastním gólem Oliviera Kingueho, ale vzápětí zamířil do vlastní sítě i opavský Matěj Helebrand. Příbram vyhrála po třech porážkách a z 13. místa tabulky ztrácí na 11. Slezany jen bod.

Příbram Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonín Fantiš (vlevo) slaví s Janem Matouškem gól do sítě Opavy | Zdroj: ČTK

Domácí byli v úvodu agresivnější, aktivnější a dynamičtější, i když se dlouho jen zastřelovali. Matoušek pálil po uličce od uzdraveného Rezka mimo, Fantišova rána v 19. minutě byla zblokovaná a také další střelecké pokusy byly vesměs neúspěšné.

Hosté sice nesázeli jen na defenzivu, ale prohrávali souboj o střed hřiště a při několika standardních situacích si nepočínali dostatečně přesně. V 36. minutě jim pak rozhodčí v úniku chybně odpískali ofsajd.

Cesta do hlubin fanouškovy duše: ‚Na stadion se chodí kvůli atmosféře, bez emocí to nejde‘

Příbram měla navrch ve všech statistických údajích a před poločasem se i dostala do vedení. Nový posadil centr z přímého kopu přesně na hlavu jednoho z nejmenších hráčů na trávníku Mingazova a ten poslal míč do sítě po levé ruce opavského gólmana.

Domácí vedení namotivovalo a hned po změně stran dál mířili za cennou výhrou. V 52. minutě sice mylně rozhodčí kvůli ofsajdu ještě Mingazovovi druhý gól neuznali, ale hned při další akci našel turkmenský záložník Fantiše a příbramský kapitán zvýšil.

Chvíli nato padly v rozmezí dvou minut dva vlastní góly. Nejprve si v 57. minutě hostující roh srazil do vlastní sítě Kingue, ale v 59. minutě domácím znovu vrátil dvoubrankové vedení střelou do vlastní sítě opavský Helebrand.

Zbytek zápasu přinesl atraktivní podívanou i šance, ale už bez gólů. Další Fantišův zásah nebyl uznán kvůli ofsajdu, dělovku Helebranda zase vytěsnil domácí brankář Kočí.

1. FK Příbram - SFC Opava 3:1 (1:0)
Branky: 42. Mingazov, 53. Fantiš, 58. vlastní Helebrand - 57. vlastní Kingue. Rozhodčí: Královec - I. Nádvorník - Hájek. ŽK: Kingue - Jurečka, Zapalač. Diváci: 2132.
Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Jablonský - Mingazov (64. Antwi), Květ (85. Soldát), Kingue, Rezek - Matoušek - Fantiš (89. Voltr). Trenér: R. Nádvorník.
Opava: Fendrich - Schaffartzik, Simerský, Svozil, Helebrand (81. Manzia) - Zavadil, Jursa - Jurečka, Janetzký (66. Stáňa), Zapalač - Juřena (60. Opoku). Trenér: Kopecký.