Boleslav podruhé v lize padla. Od Olomouce dostala doma výprask 0:4

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i druhé utkání nové sezony, když ve 2. kole první ligy doma podlehli Olomouci 0:4. Sigma se prosadila dvěma střelami z dálky v podání Jakuba Plška a Martina Nešpora, poté se trefili ještě Martin Sladký a David Houska.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Olomouce se radují po výhře nad Mladou Boleslaví

Fotbalisté Olomouce se radují po výhře nad Mladou Boleslaví | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Olomouc napravila domácí prohru se Slavií, zato Mladá Boleslav potřetí za sebou inkasovala minimálně tři branky a vyrovnala svou nejvyšší domácí porážku v historii. Doma Středočeši vyhráli jediné z posledních devíti ligových utkání.

Mladá Boleslav ve Zlíně přišla o dvoubrankové vedení a prohrála 2:3, doma tak chtěla ztrátu napravit a od začátku Olomouc tlačila. Hned v úvodu si vypracovala několik standardních situací a centrů, ale větší šanci měl jen Pauschek, který po rohovém kopu míč do branky nedotlačil.

Obhájci titulu Viktoria Plzeň otevřela novou sezonu výhru 3:1 na Dukle, přestože přes hodinu prohrávali

Sigma úvodní tlak domácích ustála a v 8. minutě sama udeřila z prvního vážnějšího útoku. Stoper Štěrba průnikem rozhodil domácí obranu, před vápnem zůstal volný nejnebezpečnější hráč Olomouce Plšek, měl dostatek času zamířit a z 20 metrů se trefil do šibenice. Navázal tak na poslední kolo minulé sezony, kdy právě Boleslavi dal dva góly. Z posledních sedmi ligových zápasů má na kontě šest branek.

Z podobné situace krátce nato pálil Falta, ten ale branku těsně minul. Domácím navíc zkomplikovalo situaci zranění kapitána Matějovského, který po střetu s Plšem křičel bolestí. Pak se sice pokusil ještě do zápasu vrátit, ale po chvíli zůstal opět ležet a do kabin mu museli pomoci členové realizačního týmu.

Boleslav se z inkasovaného gólu brzy oklepala a opět začala tlačit. Po jednom z centrů vyběhl brankář Buchta na hranici vápna a míč vyboxoval až za ním, čehož si sudí všiml a dal mu žlutou kartu. Kateřiňák však z přímého kopu branku netrefil. Královu hlavičku Buchta chytil a srovnání nepřinesl ani tlak v závěru poločasu.

Nový systém ligy s více zápasy se fotbalistům líbí. Trenérům ale dělají vrásky prosincové zápasy

Ve druhé půli skončila těsně vedle tečovaná střela Konatého i pokus Fabiána, který neuspěl ani hlavičkou z úhlu po přetaženém centru. V 68. minutě Olomouc přidala pojistku, když se zpoza vápna opřel do míče Nešpor a vstřelil první gól v dresu Sigmy. Navrátilec z Polska skóroval v české lize po čtyřech letech.

Když Faltův přízemní centr prošel do středu vápna k nabíhajícímu Sladkému, který zaskočil zkoprnělou obranu a zvýšil už na 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto. Navíc parádní střelu poté předvedl ještě Houska a po Plškově pokusu zachránilo Boleslav břevno.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 69. Nešpor, 74. Sladký, 83. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127.
M. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko. Trenér: Weber.
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis). Trenér: Jílek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 27. 7. 2018)