Fotbalisté Mladé Boleslavi a Karviné zvítězili, Olomouc poprvé vyhrála doma

Mladá Boleslav přestřílela Slovácko 5:1, když se dvakrát trefil Nikolaj Komličenko, který je nyní s deseti zásahy nejlepším střelcem ligy. Karviná porazila na svém hřišti Příbram 4:1. Teplice podlehly Opavě 0:2 a Dukla Olomouci 0:1. Pražané jsou tak se třemi body na posledním místě tabulky.

Olomouc (Aktualizováno: 19:00 22. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hráčů Sigmy po úvodním gólu Martina Sladkého

Fotbalisté Sigmy Olomouc | Zdroj: ČTK

FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 5:1

V prvním poločase hosté z Uherského Hradiště nějak výrazně neprověřili mladoboleslavského Jana Šedu. Naopak na druhé straně se po zásluze trefil Petr Mareš.

V 55. minutě navyšoval vedení domácího celku tečovanou střelou Tomáš Přikryl. Slovácku se dostala naděje, když snižoval Jan Kuchta. V závěru zápasu pak ještě přidal další dva góly, z toho jeden z penalty, Nikolaj Komličenko a jeden také Marek Matějovský.

MFK Karviná – 1. FK Příbram 4:1

Karviná vstoupila do utkání daleko lépe než hosté z Příbrami. V první poločase zvládl dostat míč do sítě dvakrát, když se nejdřív prosadil Lukáš Budínský a následně na 2:0 zvyšoval Tomáš Wágner.

Josefu Csaplárovi se povedlo poločasové střídání, když po minutě na hřišti snižoval na rozdíl jediné branky Ruslan Mingazov.

Do dvoubrankového vedení se karvinští fotbalisté dostali znovu poté, co se míč nešťastně odrazil do brány od příbramského Milana Nitrianského. Definitivně pojistil vítězství Karviné Jan Moravec.

SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 1:0

Zpočátku se nehrál v Olomouci příliš pohledný fotbal. Do první větší šance se dostal domácí Tomáš Zahradníček. Na druhé straně mohl otevřít skóre Jan Holenda. Ve 32. minutě se podařilo dostat Václavu Jemelkovi po rohovém kopu míč za brankovou čáru.

V 65. minutě byl v gólové příležitosti znovu Holenda, znovu to však nevyšlo. Olomoucké vedení totiž zachránil gólman Miloš Buchta. Na skóre 1:0 se pak už nic nezměnilo, Hanáci podruhé v ligovém ročníku vyhráli a poprvé se jim to povedlo na domácím hřišti.

SFC Opava – FK Teplice 2:0

Opavští fotbalisté vykročili k zisku dalších tří bodů dobře, když se ujali vedení v prvním poločasu po trefě Tomáš Smola. Tepličtí jim ale nebyli příliš vyrovnanými soupeři.

Po návratu z kabin byl na brněnském stadionu, kde dočasně Opava hraje, domácí tým lepším a to proměnil i ve druhou branku, kterou si připsal Tomáš Jursa.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 22. 9. 2018)