Třetí výhra v řadě pro Slavii. Sešívaní porazili v ligové předehrávce Opavu 3:1

Fotbalisté Slavie potřetí zvítězili. Na domácím hřišti porazili Opavu 3:1, když se dvakrát trefil jejich kapitán Josef Hušbauer a také střídající Peter Olayinka. Za Slezany skóroval Nemanja Kuzmanovič, který jako první překonal v letošní sezóně slávistického brankáře Ondřeje Koláře.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Sýkora v utkání proti Opavě

Jan Sýkora v utkání proti Opavě | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Slávisté vstoupili do utkání víc než aktivně. Už po 30 sekundách hry se dostal do velké šance Jan Sýkora, který si naběhl na dlouhý pas za hostující obranu. Opavský Vilém Fendrich proti němu zavčas vyběhl a jeho pokus zmařil.

Ve 20. minutě byli Pražené odměněni za svou ofenzivní aktivitu. Po dlouhém autu hosté nebezpečný míč od branky hlavičkovali jen na kapitána sešívaných Josefa Hušbauera, který zakončil z voleje do horního rohu brány.

Josef Hušbauer při zápase proti Opavě | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Hned nato to mohlo být v Edenu o dva góly. Sýkora se uvolnil na hranici pokutového území, a byť překonal Fendricha, tak se míč odrazil od tyče a hosté jej odkopli do bezpečí.

Druhé branky se dočkali diváci v pražských Vršovicích na začátku druhé půle. Stanislava Tecla srazil v pokutovém území k zemi Dominik Simerský a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K balonu se postavil Hušbauer, který penaltu jistě proměnil.

Hosté se postupně dostávali do čím dál nebezpečnějších šancí a nakonec se z jedné takové povedlo Opavanům skórovat. První gól v letošní sezoně slávistickému brankáři Ondřeji Kolářovi vsítil Nemanja Kuzmanovič z hranice velkého vápna.

Po šesti minutách mohlo být na Slavii vyrovnáno. Nejdříve se hosté nedokázali prosadit při skrumáži před Kolářem a následně mířil nepřesně nad břevno Matěj Helebrand.

Nakonec přidal pojistku na slávistické vítězství v nastavení ještě střídající Peter Olayinka. Slavia tak po výhrách nad Olomoucí a Karvinou slaví třetí vítězství v letošním ligovém ročníku.