Slovácko přehrálo Příbram 5:1. Utkání mezi Opavou a Karvinou rozhodla penalta ve druhé minutě nastavení

V neděli pokračovaly ve Fortuna lize také boje ve skupině o záchranu. Slovácko hostilo Příbram a dalo jí lekci z produktivity, když už po 17 minutách vedlo 3:0. Hráči z Uherského Hradiště nakonec vyhráli 5:1. Ve druhém zápase se střetla Opava s Karvinou a bylo to utkání na góly o poznání chudší. Jediný padl z penalty, kterou proměnili domácí v 92. minutě a vyhráli 1:0.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slovácka se radují z jednoho z pěti gólů vstřelených do sítě Příbrami | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko – 1. FK Příbram (5:1)

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří vedli již po 17 minutách o tři branky a nebyli daleko ke čtvrté. V páté a v deváté minutě se dvakrát prosadil Jan Kalabiška. O čtyři minuty později vyškrábl brankář Příbrami pokus Marka Havlíka na břevno. V 17. minutě byl ale po chybě své obrany Ondřej Kočí krátký na střelu Dominika Janoška, který zaznamenal svou první ligovou trefu.

Kdo, kdy a s kým? Kompletní program fotbalové nadstavby

Vzápětí kouč Příbrami Roman Nádvorník přistoupil ke střídání, když Emanuela Antwiho nahradil Tomáš Jablonský. O tři minuty později vybojovali hosté standardní situaci, ale Slovácko se bez větších problémů ubránilo. Ve 38. minutě se Jan Matoušek dožadoval penalty po střetu s brankářem Trmalem, ale Matějček ji neodpískal. To ale dvacetiletého záložníka mrzet nemuselo, protože se vzápětí střelou k levé tyči prosadil a snížil na 3:1.

Slovácko mohlo vstoupit do druhé půle stejné jako do té první, ale střelu Jana Navrátila ve 49. minutě vyrazil gólmana Kočí na roh, který ale domácí nezužitkovali. V 65. minutě vrátil Slovácku tříbrankový náskok Kalabiška, který obstřelil Kočího a zároveň zkompletoval hattrick. O sedm minut později zahrávali domácí dva rohové kopy. Z toho druhého se z bezprostřední blízkosti trefil Stanislav Hofmann.

V závěru zápasu si každý z týmů připsal ještě jednu šanci. Ale hlavičku Jaroslava Diviše vychytal Kočí a poté hosté nevyužili volný přímý kop, po kterém se neprosadil ani nůžkami zakončující Antonín Fantiš, ani Ibrahim Keita.

SFC Opava – MFK Karviná (1:0)

To zápas mezi Opavou a Karvinou byl na branky o poznání chudší. Utkání začalo velkou šancí Opavy, když útočník Tomáš Smola téměř vystihl přihrávku hostí a gólman Martin Berkovec před ním stihl míč odkopnout. Ovšem jen k domácímu Janu Řezníčkovi, který ale z dálky netrefil opuštěnou branku. Po necelé půl hodině hry se ve vápně hostí odrazil míč k Václavovi Jurečkovi, který ale zamířil jen do středu branky, kde byl připravený Berkovec.

Slavia porazila Olomouc a má před nadstavbou náskok 4 bodů, skupinu o titul si zahraje Liberec

Největší šanci první půle si domácí připsali po rohovém kopu ve 40. minutě. Jaroslav Svozil nejprve trefil z hranice malého vápna břevno, následnou dorážku Jana Žídka vyrazil Berkovec a poté se k míči dostal opět Svozil, ale tentokrát branku o pár centimetrů minul.

Během druhého poločasu bylo k vidění více šancí až v jeho druhé části. V 68. minutě se do velké šance dostal karvinský Adriel Ba Loua, jehož přízemní střelu vyrazil brankář Vojtěch Šrom. Pět minut před koncem základní hrací doby se dostal k zajímavé střele Pavel Zavadil, ale míč mířící k tyči chytil Berkovec.

O čtyři minuty později se po přihrávce Tomáše Wágnera dostal do dobré pozice Ba Loua, ale jeho střelu vychytal Šrom. Jediný gól utkání vstřelil ve druhé minutě nastavení Zavadil, který tvrdou ranou k pravé tyči využil nařízenou penaltu po faulu Milana Rundiče. Hosté mohli ale vzápětí vyrovnat, když z dálky vystřelil Ba Loua, ale Šrom vyškrábl jeho pokus nad břevno. Z následujících rohových kopů Karivná sice zahrozila, ale kýžený gól z nich nevytěžila a prohrála tak rozdílem jedné branky.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 5:1 (3:1)
Branky: 5., 9. a 65. Kalabiška, 17. Janošek, 74. Hofmann - 39. Matoušek. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Hock. ŽK: Jan Rezek, Keita (oba Příbram). Diváci: 2823.

SFC Opava - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Zavadil z pen.. Rozhodčí: Rejžek - Caletka, Horák. ŽK: Svozil, Jursa, Hrabina, Smola - Rundič, Wágner. Diváci: 3327.

Anna Doškářová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít