Slavia porazila díky gólu Olayinky Mladou Boleslav 1:0. Jablonec vyhrál ve Zlíně

Fotbalisté Slavie porazili Mladou Boleslav 1:0 a na čele tabulky odskočili druhé Plzni na rozdíl šesti bodů. Západočeši však mají k dobru nedělní šlágr se Spartou. O sedmé ligové výhře Pražanů nad Boleslaví za sebou rozhodl ve 14. minutě Peter Olayinka. V nastavení mohl srovnat Muris Mešanovič, který neproměnil penaltu. Jablonec porazil Zlín a Slovácko remizovalo s Olomoucí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie Peter Olayinka (vlevo) a Josef Hušbauer

Fotbalisté Slavie Peter Olayinka (vlevo) a Josef Hušbauer | Zdroj: ČTK

Slavia oproti hostům nastoupila v očekávané sestavě. Do mladoboleslavské branky se podruhé za sebou místo tradiční jedničky Šedy postavil Stejskal a navzdory avizovanému zranění nastoupil někdejší slávistický obránce Daniel Pudil, který v pátek oslavil 34. narozeniny. Hosté se museli obejít bez vykartovaného kanonýra Nikolaje Komličenka.

Červenobílí zahrozili jako první ve čtvrté minutě, kdy Masopustovu ránu z hranice vápna vyrazil Stejskal na roh. Úřadující mistři šli do vedení ve 14. minutě. Stanciu vysunul Masopusta, jehož tečovaná přihrávka našla Olayinku, který se prosadil zblízka střelou pod horní tyč.

‚Je to vítězný typ.‘ Mareš těží ze spolupráce s Řezníčkem a střelecky táhne Teplice

Pražany vedoucí gól nakopl a hnali se do útoku, další branku se jim však vstřelit nepodařilo. Olayinkovu střelu odhlavičkoval Tatajev na roh, po Masopustově centru na zadní tyč zamířil Hušbauer těsně vedle a po Coufalově centru nedosáhl na míč Olayinka, před nímž zela prázdná branka.

Až téměř po půlhodině hry zahrozili také hosté, jenže Mešanovič po Křapkově pasu zakončil nad. V nastavení prvního poločasu vytáhl gólman Kolář přetažený přímý kop Matějovského.

Ve druhém poločase se dlouho čekalo na šanci. Po hodině hry se Slavii naskytl přímý kop z 25 metrů, ale Stanciu minul branku. Po něm se neprosadil ani Hušbauer, jehož střelu z šestnáctky zblokoval Pudil. Na druhé straně bývalý hráč Slavie Mešanovič zamířil ve vápně výrazně mimo. Mezi tři tyče se netrefil ani domácí obránce Bořil.

Ve třetí minutě nastavení se ke střele dostal Budínský, ale Kolář jeho pokus vyrazil a Mešanovičova dorážka byla zblokována. Akci však předcházel faul Zeleného na Křapku a rozhodčí Marek nařídil po konzultaci s videem penaltu, kterou Mešanovič přestřelil vysoko nad. Červenobílí už podruhé v sezoně přežili v domácím duelu v nastavení za stavu 1:0 penaltu, předtím se jim to stalo v zápase s Olomoucí.

Slavia neinkasovala v devátém ligovém utkání v sezoně a soutěžní neporazitelnost natáhla na 24 zápasů. Pražané, které ve středu čeká v Lize mistrů domácí souboj s Dortmundem, vyhráli v Edenu devátý ligový zápas po sobě.

Hráči @SK Slavia Praha stanovili nový rekord v nejnižším počtu inkasovaných gólů po 11 odehraných kolech 🥇 Od startu soutěže obdrželi pouhé 2 branky 🎩

21:11 – 28. 09. 2019

3 143

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:1

Zápas rozhodl v 26. minutě tečovanou střelou Jan Matoušek. Severočeši vyhráli v nejvyšší soutěži venku poprvé od února a po 12 zápasech a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. Zlín naopak prohrál počtvrté z posledních pěti kol, prohloubil svoji krizi a na třinácté příčce má jen dvoubodový náskok na poslední pozici.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2

Hosty poslal v 25. minutě do vedení Ondřej Šašinka, krátce po pauze srovnal Martin Nešpor a v 80. minutě otočil stav Šimon Falta. Slovácko, které hrálo od 62. minuty bez vyloučeného Patrika Šimka, ale nakonec vydřelo bod, když v 88. minutě v oslabení srovnal Tomáš Zajíc. Sigma v pátém ligovém zápase po sobě bodovala, Slovácko stejný počet kol čeká na vítězství.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka: 14. Olayinka. Rozhodčí: Marek - Caletka, Leška - Proske (video). ŽK: Hovorka, Škoda, Zelený - Matějovský, Tatajev. Diváci: 18.079.
Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela (46. Frydrych), Bořil - Souček - Masopust, Hušbauer, Stanciu, Olayinka (89. Zelený) - Škoda (71. Tecl). Trenér: Trpišovský.
M. Boleslav: Stejskal - Křapka, Tatajev, Pudil, Túlio (66. Jiří Klíma) - Bucha (54. Ladra), Budínský, Hubínek, Matějovský, Fulnek - Mešanovič. Trenér: Weber.

Fastav Zlín - FK Jablonec 0:1 (0:1)
Branka: 26. Matoušek. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Melichar. ŽK: Mašek, Poznar - Holík, Hübschman, Krob, Jovovič. Diváci: 3009.
Zlín: Dostál - Fantiš, Buchta, Azackij, Bartošák - Matejov (60. Wágner), Mašek (90. Železník), Folprecht, Jiráček, Čanturišvili - Poznar. Trenér: Csaplár.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Jovovič, Považanec (81. Kratochvíl), Sýkora - Matoušek (63. Kubista) - Doležal (85. Hämäläinen). Trenér: Rada.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)
Branky: 47. Nešpor, 80. Falta - 25. Šašinka, 87. Zajíc. Rozhodčí: Berka - Moláček, Váňa. ŽK: Beneš, Zahradníček, Radoslav Látal (trenér) - Petržela, Havlík, Navrátil, Divíšek. ČK: 63. Šimko (Slovácko). Diváci: 4105.
Olomouc: Reichl - Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek - Texl (46. Pilař), Houska (89. Yunis), Greššák (37. Nešpor), González, Falta - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.
Slovácko: Trmal - Šimko, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (90. Krejčí), Šašinka (67. Kalabiška), Navrátil (84. Sadílek) - Zajíc. Trenér: Svědík.