Slavia využila zaváhání Plzně. Dvěma góly v závěru porazila Teplice a vede ligu o 6 bodů

Dvěma góly v posledních deseti minutách porazili fotbalisté Slavie na úvod ligového jara Teplice a v tabulce vede už o 6 bodů. Branky dali z penalty Tomáš Souček a Mick van Buren.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavia dvěma góly v posledních minutách porazila Teplice

Slavia dvěma góly v posledních minutách porazila Teplice | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Ze slávistických zimních posil nastoupil v základní sestavě podle očekávání jen středopolař Ševčík. V zahajovací jedenáctce chyběl záložník Stoch, který začal jen na střídačce.

Plzeň neudržela vedení v Mladé Boleslavi, Liberec na úvod ligového jara deklasoval Příbram

Pražané byli většinu první půle aktivnější, do mnoha šancí je ale pozorná teplická obrana nepustila. Po čtvrthodině vyrazil Škodovu hlavičku brankář Grigar a o tři minuty později domácí kapitán trefil efektními "nůžkami" břevno.

Teplice, které v předposledním podzimním kole vyhrály 1:0 na Spartě, nepřijely ani do Edenu s ustrašenou hrou. Několikrát se dostaly do brejku, ale nezakončily. Těsně před přestávkou zachránilo hosty podruhé břevno, které tentokrát trefil technickým pokusem Zmrhal.

Po pauze začali Pražané velkým náporem, ale Grigar vážněji zasahovat nemusel. Na druhé straně se naopak teplický centr ze strany překvapivě snesl na břevno.

ONLINE PŘENOS: Slavia - Genk

Na trávník po necelé hodině hry naskočil střídající Stoch a Slavia stupňovala tlak. Červenobílí měli několik závarů, ale hradbu těl před sebou nepropálil ani Bořil. V 67. minutě se Teplice na chvíli vymanily ze sevření a Eden málem zmrazil bývalý slávistický záložník Hora, jenž trefil tyč.

Na druhé straně v 81. minutě se neprosadil ani Škoda, přesto favorit nakonec tři body vydřel. Rozhodčí Pechanec po rohu nařídil po zákroku Jeřábka na Škodu penaltu a navíc hostujícího stopera po druhé žluté kartě vyloučil. Pokutový kop sebevědomě proměnil Souček. Slavia zahrávala už jedenáctou penaltu v ligové sezoně.

Hned nato oslabení hosté po rozehrávce ztratili míč, střídající Van Buren, který v lize nastoupil poprvé od března, se prosmýkl až před brankáře a dloubl balon do sítě. Pražané v lize vyhráli pošesté za sebou.

Příští čtvrtek Slavii čeká první zápas play-off Evropské ligy proti Genku. Radiožurnál zápas odvysílá v přímém přenosu, server iROZHLAS nabídne textový online.

KONEC ZÁPASU | Slavia porazila @FK Teplice zásluhou gólů Tomáše Součka a Micka van Burena 2:0. Sešívaní tak vedou @FORTUNA:LIGA s náskokem šesti bodů! #slatep

18:55 – 09. 02. 2019