Sparťanská vítězná série skončila v Boleslavi. Vyhrály i Opava, Teplice a Olomouc

Fotbalisté Sparty poprvé v jarní části Fortuna ligy ztratila body, když prohrála v Mladé Boleslavi 1:2. V dalších zápasech 26. kola porazila Opava Duklu 2:0, stejným výsledkem přehrály Teplice Slovácko. Sigma Olomouc zvítězila ve Zlíně.

Mladá Boleslav, Opava, Teplice, Zlín (Aktualizováno: 17:32 30. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolaj Komličenko načal proti Spartě třetí desítku letošních ligových gólů

Nikolaj Komličenko načal proti Spartě třetí desítku letošních ligových gólů | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Mladá Boleslav - Sparta 2:1

Sparta, která znovu nastoupila bez klíčového záložníka Bořka Dočkala, výrazně zahrozila už v šesté minutě. Kanga přihrál doprostřed vápna na Karlssona, který se ale musel na střelu natáhnout a trefil jen brankáře Šedu. V 17. minutě Kanga našel Sáčka, ten posunul na Tetteha, jenž však zamířil vedle mladoboleslavské branky.

Občerstvení ze stratosféry. Fotbalovému klubu přistál na hřišti hamburger, letěl přes 250 kilometrů

Hned poté Šeda zazmatkoval při rozehrávce a nahrál na hranici šestnáctky přímo na sparťana Haška, který ale nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Ve 34. minutě vybojoval Komličenko přímý volný kop, k němuž se následně sám postavil a míč poslal vysoko nad. V závěru poločasu měla Sparta standardní situaci z úhlu, odkud se Karlsson pokusil překvapit Šedu, svůj pokus ale neumístil přesně.

Mladá Boleslav po přestávce udeřila z první vážnější akce. Fulnek našel ve vápně Komličenka a nejlepší ligový střelec první trefou po čtyřech zápasech otevřel skóre. Víc branek v jedné sezoně než Komličenko navíc dali už jen Radek Drulák (1995/1996) a Vratislav Lokvenc (1999/2000). Oba zaznamenali 22 gólů.

Hosté po inkasované brance přidali v tempu a hnali se za vyrovnáním, jenže Frýdek pálil těsně vedle. V 69. minutě v hlavičkovém souboji sparťan Zahustel trefil ruku Fulneka a rozhodčí si po přerušení hry vyžádal konzultaci s videem. Sudí Nenadál shledal zákrok penaltovým a Kanga z pokutového kopu vyrovnal.

Domácí vyrovnávací trefa ale nezlomila. Tatajev v 80. minutě po akci z rohového kopu hlavičkoval nad, ale vzápětí mladoboleslavský kapitán Matějovský z hranice vápna umístil přesnou ránu k pravé tyči a rozhodl o vítězství pro svému bývalému klubu.

Je to taaaaaaaaaaam! Porážíme Spartu, připisujeme další 3 body do tabulky a držíme stále jarní neporazitelnost. 💪💪👍👍💙💙

17:17 – 30. 03. 2019

4 10

Teplice - Slovácko 2:0

Fotbalisté Teplic v 26. kole první ligy porazili 2:0 Slovácko a upevnili si místo na příčkách zajišťující nadstavbu o Evropskou ligu. O vítězství domácí rozhodli už v prvním poločase.

Zatímco hosté v úvodu zápasu zaváhání domácí obrany potrestat nedokázali, tepličtí hráči v deváté minutě chybu gólmana Trmala využili. Brankář Slovácka vyběhl pro míč až k autové čáře, ale odkopem po zemi našel jen Horu, který poslal míč do prázdné branky.

Nejlepší střelec domácích skóroval ve čtvrtém utkání za sebou a celkově si připsal desátýzásah v sezoně.

Tepličtí pokračovali dál v aktivitě, ke které jim pomáhala i nedůrazná obrana Slovácka. V 16. minutě zvýšil na 2:0 Kuchta, který ještě na podzim nastupoval právě za tým z Uherského Hradiště.

4 10

Opava - Dukla 2:0

Slezského nováčka poslal do vedení už v šesté minutě Tomáš Smola a po změně stran přidal pojistku střídající Bronislav Stáňa. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti, když v závěru první půle dostal červenou kartu Jan Žídek a v 53. minutě byl vyloučen také hostující Ivan Ostojič. Opava v jarní části poprvé zvítězila a je jedenáctá.

Domácí začali dobře. Už po šesti minutách hry si na Zavadilův přímý kop naskočil Jurečka, jeho hlavičku Rada vyrazil před sebe a Smola zády k bráně dopravil balon do sítě.

Vzápětí mohli Slezané vedení navýšit. Zavadil centroval opět z podobné pozice na Smolu, ten však zblízka hlavičkoval nad bránu. Dukla držela balon, jenže se nedokázala probít do zakončení. Po půlhodině to zpoza šestnáctky zkusil González, ale míč poslal nad opavskou bránu.

Pak přišla pro domácí velká komplikace. Žídek fauloval Douděru, dostal druhou žlutou a červenou kartu a zápas pro něj skončil. V závěru první půle Janetzkého přízemní ránu skvěle zlikvidoval brankář Rada, na druhé straně pokus Hadaščoka gólman Fendrich vytěsnil na roh.

Opavě vyšlo střídání. Stáňa byl na trávníku sotva minutu, když mu Jurečka naservíroval ideální přihrávku do malého vápna a opavský záložník v 72. minutě upravil na konečných 2:0. Opava vyhrála poprvé po šesti kolech, Dukla venku nebodovala počtvrté za sebou.

Zlín - Olomouc 0:2

Fotbalisté Zlína ve 26. kole první ligy doma podlehli Olomouci 0:2 a propadli se z šestého na sedmé místo tabulky.

O páté výhře Sigmy z posledních šesti zápasů rozhodli Jakub Yunis a střídající Milan Lalkovič. Hanáci drží desátou příčku, "Ševci" ztrácí bod na Mladou Boleslav, která uzavírá skupinu o titul.

Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Branky: 53. Komličenko, 81. Matějovský - 73. Kanga z pen. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Horák - Hrubeš (video). ŽK: Túlio, Matějovský, Bucha, Komličenko, Takács, Hájek, Šeda - Frýdek. Diváci: 5000.

SFC Opava - Dukla Praha 2:0 (1:0)
Branky: 6. Smola, 72. Stáňa. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Žídek, Smola, Juřena - Hadaščok, Ostojič, Douděra, Doumbia, Bezpalec, Tetour. ČK: 39. Žídek - 53. Ostojič. Diváci: 4062.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 40. Yunis, 90.+1. Lalkovič. Rozhodčí: Houdek - Vlček, Leška. ŽK: Hlinka, Matejov, Podio, Buchta - Zahradníček, Kalvach. Diváci: 3912.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 9. Hora, 15. Kuchta. Rozhodčí: Matějček - Šimáček, Pfeifer. ŽK: Kučera, Hora, Shejbal (všichni Teplice). Diváci: 2626.

Vojtěch Man, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít