Malé pražské derby vyhrála Sparta, Bohemians porazila díky Frýdkově dorážce penalty 1:0

Dohrávka prvního jarního kola nejvyšší fotbalové ligy mezi Spartou a Bohemians skončila nejnižší možnou výhrou domácích fotbalistů. Vítězství v malém pražském derby vystřelil Spartě Martin Frýdek, který v nastavení dorazil svou neproměněnou penaltu. Letenští se tak po zaváhání Baníku posunuli na čtvrté místo tabulky.

Praha (Aktualizováno: 19:05 10. 2. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Frýdek slaví svou trefu do sítě Bohemians

Martin Frýdek slaví svou trefu do sítě Bohemians | Zdroj: ČTK

Letenští přetrhli nelichotivou sérii čtyř ligových zápasů bez vítězství a na čtvrtém místě tabulky ztrácí na vedoucí Slavii dál 17 bodů. Klokani na druhé straně čekají na výhru už devět zápasů v lize a na třinácté pozici mají v tabulce jen tříbodový náskok před poslední Duklou.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný v prvním jarním zápase nasadil od začátku i mladíky Dominika Plechatého s Adamem Hložkem, jenž byl ve svých šestnácti letech nejmladším hráčem Sparty v základní sestavě v lize.

Sparta - Bohemians 1:0

Ze zimních posil si zahrál celý zápas levý obránce Matěj Hanousek, naopak Švéd David Moberg Karlsson nebyl ani na lavičce. Martin Hašek mladší si proti svému bývalému týmu, který trénuje jeho otec Martin Hašek starší, zahrál od 78. minuty.

Jako první zahrozili hráči Bohemians, kdy zkraje zápasu pálil těsně mimo levou Nitovu tyč Filip Hašek – mladší z obou synů kouče celku z Vršovic. V 16. minutě mohl naopak otevřít skóre nejlepší střelec domácích Benjamin Tetteh, jehož v úniku vychytal gólman Tomáš Fryšták.

Ještě blíže k vedení měla Sparta ve 33. minutě, kdy hostující brankář podběhl centr, a Hložkovu hlavičku zastavilo až břevno. Po změně stran se do hry začal dostávat více i zelenobílý útok, ale stále bez úspěchu.

Sparta nakonec v poslední čtvrthodině vyvíjela závěrečný tlak. V 82. se nejprve vykartoval hostující Vladislav Ljovin, v nastavení poté zatáhl Martin Dostál ve vápně Alexandra Chipcia a sudí Proske po konzultaci s videorozhodčím a zhlédnutí videa nařídil penaltu.

Fryšták sice Frýdkovu první nepovedenou střelu vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. Letenští výsledkově navázali na povedenou přípravu, v níž vyhráli všech sedm zápasů, předvedenou hrou však nikoliv.

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Frýdek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka - Franěk (video). ŽK: Plechatý - Vacek, Ljovin, Dostál. ČK: 82. Ljovin. Diváci: 11.625.
Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Štetina, Hanousek - Frýdek - Hložek (78. Martin Hašek ml.), Sáček, Kanga (65. Kadlec), Chipciu - Tetteh (68. Pulkrab). Trenér: Ščasný.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Krch, Bartek - Záviška (59. Reiter), Ljovin, Vacek (80. Jindřišek), F. Hašek - Vaníček, Koubek (84. Nečas). Trenér: Martin Hašek st.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 10. 2. 2019)