Plzeňští fotbalisté na domácím hřišti stále neprohráli, severočeské derby nemělo vítěze

Viktoria Plzeň zůstává na domácím hřišti v domácí soutěži stále stoprocentní. Ve 13. kole porazila ve Štruncových sadech Slovácko 2:1 po trefách Havla a Procházky. Zápas mezi Jabloncem a Libercem skončil remízou 0:0.

Plzeň (Aktualizováno: 19:11 28. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští fotbalisté | Foto: Miroslav Chaloupka

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1

Mladý gólman si první zákrok připsal ve třetí minutě proti Petrželově ráně z úhlu. O chvíli později se Havel prodral hostující obranou a předložil míč Petrželovi, ale ten zblízka minul odkrytou branku. Trmal poté vyrazil Krmenčíkovu ránu po rohu.

Beauguel prohloubil venkovní krizi Sparty, Zlín zvítězil 1:0

Favorit se dočkal ve 36. minutě. Míč po rohovém kopu propadl k Havlovi a ten ho povedenou ranou z hranice šestnáctky napálil přesně do horního růžku. Pro krajního hráče to byl premiérový soutěžní gól v sezoně.

Slovácko se po změně stran zlepšilo a několikrát zahrozilo. Blízko vyrovnání byl po rychlé akci Rezek, ale jeho tečovaná střela skončila těsně vedle. Na druhé straně Juroška v pokutovém území fauloval Krmenčíka a nařízenou penaltu v 67. minutě proměnil Procházka.

Probuzení hosté se ani po druhém gólu nevzdali a už za dvě minuty snížili. Navrátilův centr Řezník hlavou nešťastně posunul na volného Daníčka, který měl dostatek času i prostoru propálit brankáře Hrušku. Slovácko v lize skórovalo po 365 minutách.

Viktorii mohl vrátit klid Havel, jenže zblízka netrefil branku. Na druhé straně selhal Zajíc a samostatný únik zakončil jen nepřesnou střelou. Plzeňští v závěru těsný náskok udrželi a se soupeřem z Uherského Hradiště neprohráli ve 21. ligovém utkání za sebou.

FK Jablonec - FC Slovan Liberec 0:0

První půle nabídla velký boj a opatrnou hru bez výraznějších šancí. Liberec od úvodu dobře kombinoval, ale řadu nadějných akcí pokazil špatnou přihrávkou v předfinální fázi. Jako první tak zahrozil Jablonec, Jovovič ale v 16. minutě po centru z pravé strany trefil jen střed branky.

Konečně doma. Opava na vlastním stadionu rozdrtila Příbram, Olomouc otočila zápas v Karviné

Hodně aktivní byl hostující Pešek, který se po půlhodině uvolnil, ale střele dal opačnou faleš a poslal ji vedle. Na opačné straně pálil kousek nad Jovovič.

Také po přestávce se zprvu čekalo na šance. Až v 59. minutě na centr Koscelníka z pravé strany těsně nedosáhl na zadní tyči hostující Hybš, na opačné straně vystřelil střídající Acosta nad.

Jablonec, který ve čtvrtek remizoval 1:1 v Evropské lize s Astanou, se nemohl dostat k vážnému ohrožení liberecké branky, a tak kouč Rada nasadil po zranění uzdraveného útočníka Doležala. Na trávníku ale pokračovala opatrná hra. Až v 74. minutě po závaru pálil těsně vedle liberecký Potočný.

Po protiútoku dostal Jablonec ideální šanci rozhodnout. Masopust upadl v rohu pokutového území po souboji s Koscelníkem a sudí Jílek k nelibosti hostů nařídil penaltu. Považanec však selhal a nepříliš umístěnou střelou po zemi trefil gólmana Nguyena.

V poslední minutě nastavení pak po brejku domácích dvou na jednoho sám před brankářem přestřelil Acosta. Poprvé od března 2004 tak ligové derby mezi Jabloncem s Libercem skončilo 0:0.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 28. 10. 2018)