Jablonec porazil na svém hřišti mistrovskou Plzeň, o góly se postarali Trávník s Chramostou

Jablonečtí fotbalisté na své hřišti přehráli mistrovskou Viktorii Plzeň 3:0. Dva góly si připsal Michal Trávník a jeden pak Jan Chramosta. Severočeský tým se dostal díky vítězství na šesté místo ligové tabulky, Plzeň zůstává třetí.

Jablonec nad Nisou Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Jan Chramosta v souboji s Romanem Hubníkem

Jablonecký Jan Chramosta v souboji s Romanem Hubníkem | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

První větší příležitost měli překvapivě domácí jablonečtí hráči. Lukáš Masopust nacentroval míč do vápna, kde s k němu dostal Michal Trávník, který ale napálil jenom boční síť.

Slávisté porazili ve vršovickém derby Bohemians, jedinou trefu zápasu si připsal Zmrhal

Domácí ale byli na hřišti i nadále aktivnější. V 19. minutě se dostal k míči na hranici pokutového území Jan Chramosta, který pálil z otočky a trefil připraveného Matúše Kozáčika.

Nakonec se jablonečtí dočkali i branky. Chramosta poslal přesný centr do malého vápna, kde se prosadil proti plzeňskému stoperovi Trávníkovi a hlavičkou míč nasměroval i s pomocí teče od Romana Hubníka do brány.

Znovu to byl Trávník, který dokázal rozjásat příznivce na jabloneckém stadionu. Ten si naběhl na hranici pokutového území a vypálil z voleje. Jeho střela zamířila přesně do vzdálenějšího rohu, kam neměl plzeňský brankář šanci dosáhnout.

S gólovým přídělem neskončil Jablonec ani po příchodu z kabin. V 56. minutě zahrával rohový kop dvougólový střelec Trávník a Chramosta pak následně hlavičkou prostřelil Kozáčika.

Viktoria poprvé vážněji zahrozila až v 67. minutě, kdy ale Tomáš Chorý trefil ve středu brány připraveného Vlastimila Hrubého. I nadále pak byli domácí hráči aktivnější a nepouštěli hosty do velkých šancí.

Hřiště opustil v závěru utkání na nosítkách plzeňský kapitán Hubník, který po hlavičkovém souboji s Davidem Lischkou zůstal ležet na zemi evidentně velmi otřesený

Jablonec se díky výhře 3:0 posune až na šesté místo tabulky před Mladou Boleslav. Západočeský tým zůstane třetí se ztrátou tří bodů na vedoucí Slavii. V příštím kole ho čeká souboj s pražskou Spartou.