Karviná pod novým trenérem Jarábkem remizovala s Plzní 1:1. Stejně hráli i Tepličtí s Baníkem

Fotbalisté Plzně v 17. kole první ligy remizovali 1:1 na hřišti Karviné a promarnili šanci snížit ztrátu na vedoucí Slavii. Západočeši prohrávali od 16. minuty po zásahu Ondřeje Lingra a alespoň bod jim po přestávce zajistil Michael Krmenčík. Stejným poměrem skončil také druhý nedělní zápas, ve kterém Baník Ostrava potvrdil svou nevalnou venkovní formu, když si z Teplic odvezl jen bod.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Michal Petráň z Karviné a Joel Kayamba z Plzně

Zleva Michal Petráň z Karviné a Joel Kayamba z Plzně | Zdroj: ČTK

Viktoria tak nevyužila sobotního zaváhání Slavie, která hrála 0:0 v Olomouci, a na obhájce titulu ztrácí jedenáct bodů. Domácím naopak vyšla premiéra pod novým trenérem Jurajem Jarábkem a po pěti zápasech se dočkali bodu i vstřelené branky. Karviná se však i přesto propadla na poslední místo tabulky.

Slezané proti favoritovi začali nebojácně a už ve třetí minutě střílel nad Dreksa. Po čtvrthodině hry už se ale domácí dočkali. Ba Loua nacentroval do vápna, kde Lingr přetlačil Hejdu s Řezníkem a prvním gólem v sezoně otevřel skóre. Karviná se dočkala branky po 549 minutách.

Bída fotbalové Příbrami na hřištích soupeře. ‚Jsme dřeváci, chyba je v nás,‘ říká gólman Kočí

Karviná byla i nadále aktivní a Plzeň do šancí nepouštěla. Hosté se tak ke slovu dostali až po přestávce, ale Hejda při střele uklouzl a zamířil pouze do připraveného brankáře Pastornického. Poté mimo hlavičkoval Krmenčík, ale chuť si spravil o čtvrt hodiny později.

V 68. minutě se po Kalvachově centru dostal k míči Krmenčík a vyrovnal. Plzeň byla blízko druhé brance, ale s Kopicovou ránou si skvěle poradil Pastornický. Z následného rohu střílel zblízka Krmenčík, ale nad. Šance měla i Karviná, ale Vukadinovičovi se při nadějném brejku zamotal míč mezi nohy.

Karviná se tak na osmý pokus dočkala prvního bodu proti Plzni, která naopak potvrdila, že není v nejlepším rozpoložení. Západočeši totiž z posledních šesti kol vyhráli jen dvakrát.

Teplice - Ostrava 1:1

Hosté se dostali do vedení krátce po pauze díky proměněné penaltě Stronatiho. Penaltu rozhodčí Královec nařídil za faul Jeřábka na Kuzmanoviče, ale k faulu došlo podle všeho ještě před trestným územím.

Severočeši byli vývojem zaskočeni, rozhodnutím se cítili poškozeni a jejich hra působila zmateně. Až když zjednodušili hru nákopy na Řezníčka, začal se vývoj obracet. Napoprvé to domácímu kanonýrovi při průniku ještě nevyšlo, jeho gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. V 66. minutě však svoje sólo po nákopu Radosty proměnil a dočkal se 66. prvoligové trefy.

Ostrava po remíze zůstala v tabulce na šestém místě, Teplice jsou dvanácté. Severočeši natáhli sérii bez vítězství na pět kol.

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branka: 16. Lingr - 68. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Berka (video). ŽK: SMrž, Ndefe - Kayamba, Kovařík, Řezník, Hejda. Diváci: 3718.
Karviná: Pastornický - Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka - Ba Loua, Smrž, Janečka (74. Vukadinovič), Lingr - Bukata (66. Hanousek) - Petráň (83. Petkov). Trenér: Jarábek.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek - Kalvach, Procházka (63. Chorý) - Kayamba (63. Kovařík), Čermák (87. Janošek), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.

FK Teplice - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 66. Řezníček - 49. Stronati z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Caletka. ŽK: Jeřábek, P. Mareš, Radosta, Nazarov - Diop. Diváci: 3343.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš - Žitný (90. Knapík), Kodeš (55. Nazarov), Kučera, Hyčka (55. Radosta) - J. Mareš, Řezníček. Trenér: Hejkal.
Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Procházka, Stronati - Jánoš - Fillo, Hrubý, Kuzmanovič, Holzer (81. Azevedo), Fleišman (71. Granečný) - Diop (87. Smola). Trenér: Páník.