Sparta rozstřílela v dohrávce Slovácko 4:0, Plzeň po výhře s Brnem přezimuje na prvním místě

Fotbalisté Sparty porazili v dohrávce 14. kola první ligy Slovácko 4:0 a navázali na sobotní vítězství 1:0 na hřišti obhájce titulu z Plzně. Ta v dohrávce také zvítězila 4:0, schytal do nováček z Brna. Svěřenci trenéra Michala Bílka tak získali jistotu, že zimní přestávku stráví na prvním místě.

Aktualizováno Plzen (Aktualizováno: 21:44 9. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Haraslín slaví vstřelený gól

Adam Vlkanova otevřel skóre utkání | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

O triumfu v repríze květnového finále domácího poháru, které vyhrál tým z Uherského Hradiště, rozhodli Letenští už v prvním poločase. Nejprve se prosadil Lukáš Sadílek a po něm Tomáš Čvančara. Ve druhé půli se mezi střelce zapsali Lukáš Haraslín a střídající Adam Karabec. Sparta bodovala ve 13 z posledních 14 kol. Slovácko prohrálo v lize po dvou výhrách a je desáté.

Manému hrozí, že přijde o světový šampionát. Jeho zranění je podle médií vážnější

Zápas se v původním termínu na konci října neuskutečnil, protože Slovácko kvůli mlze hrálo v Evropské konferenční lize s Kolínem nad Rýnem o den později.

První gól skórovali domácí z protiútoku Haraslín posunul hlavou míč na Sadílka a ten v pádu ve vápně překonal Nguyena. Šestadvacetiletý záložník se z třetího ligového gólu v sezoně neradoval, jelikož právě ze Slovácka zamířil v létě na Letnou.

Utkání bylo v první půli na pět minut přerušeno, jelikož příznivci z domácího „kotle“ naházeli na hrací plochu několik světlic a dělbuchů a dožadovali se demise klubového vedení. Zbytek stadionu chování této části příznivců důrazně odsoudil.

S neukázněnými diváky si šli promluvit trenér Sparty Priske a zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší. Po znovuzahájení zápasu se "kotel" postupně vyprázdnil.

Po půlhodině hry přidali Pražané druhý zásah. Zelený našel dlouhým nákopem Čvančaru, ten přetlačil bývalého sparťana Kadlece a zvýšil na 2:0.

V 65. minutě přidal domácí třetí gól. Mejdrův nákop propadl k Pavelkovi a ten našel před brankou zakončujícího Haraslína. Slovenský reprezentant zaznamenal první trefu v ligové sezoně. V závěru utkání se přízemní ranou prosadil podruhé v ročníku nejvyšší soutěže Karabec.

Sparta doma v lize neprohrála posedmé v řadě. Slovácko nezvítězilo venku v nejvyšší soutěži ve čtyřech z posledních pěti duelů.

Plzeň - Brno 4:0

Utkání mezi Plzní a Brnem se v původním srpnovém termínu neuskutečnilo, protože Plzeň požádala o přeložení kvůli dvojzápasu závěrečného play off o postup do Ligy mistrů s Karabachem.

Domácí od začátku utkánístupňovali tlak. Jirka z dálky o kousek minul, Šiman poté vyrazil ránu Chorého a útočník Viktorie sám před brankou Zbrojovky hlavičkoval nad břevno.

Plzeňští se dočkali ve 24. minutě. Chybující Šural zpětnou hlavičkou našel Vlkanovu a ten propálil Šimana. Reprezentační záložník v lize skóroval v dresu Západočechů poprvé.

Adam Vlkanova z Plzně v souboji s brněnským Ondřejem Pachlopníkem | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Západočeši do konce poločasu další branky nepřidali, protože Bucha, Chorý i Mosquera mířili nepřesně. Těsně před pauzou mohl z ojedinělé akce Brna vyrovnat Řezníček, ale 11. ligový gól v sezoně si proti bývalému mužstvu nepřipsal. Nejlepšího střelce soutěže vychytal gólman Staněk.

Hosté začali nadějně i druhý poločas, přesto v 53. minutě znovu inkasovali. Míč po Mosquerově centr posunul Granečný hlavou jen k Chorému a ten přehodil Šimana.

Úřadující mistři pokračovali v dominanci. Endl v šestnáctce fauloval Mosqueru a pokutový kop v 79. minutě suverénně proměnil Chorý. Nejlepší plzeňský střelec, jenž čelí kritice za neodpískaný úder hlavou do obličeje sparťana Sörensena, si polepšil na devět branek v ligovém ročníku.

Debakl Zbrojovky dokonal v 89. minutě střídající Bassey výstavní dalekonosnou střelou. Nigerijský útočník se dočkal premiérové soutěžní trefy za Plzeň. Viktoria doma v lize porazila Brno pošesté za sebou. Zbrojovka po návratu mezi elitu prohrála 0:4 také se Slavií a Spartou.

Výsledky fotbalové ligy

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 9. Sadílek, 30. Čvančara, 65. Haraslín, 89. Karabec. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Antoníček - Zelinka (video). ŽK: Minčev - Tomič. Diváci: 10.851.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 4:0 (1:0)
Branky: 53. a 79. z pen. Chorý, 24. Vlkanova, 89. Bassey. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Machač - Petřík (video). ŽK: Šural, Endl, Rogožan (všichni Brno). Diváci: 8436.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 9. 11. 2022)