Řezníček hattrickem vystřílel Brnu výhru nad Pardubicemi, podještědské derby ovládl Liberec

Fotbalisté Brna v 13. kole první ligy porazili díky třetímu ligovému hattricku Jakuba Řezníčka 3:1 poslední Pardubice. Utkání ve vršovickém Ďolíčku, kde hrají Východočeši domácí zápasy, rozhodl brněnský kapitán trefami ve 40., 50. a 74. minutě a s devíti góly se dotáhl na dosud nejlepšího ligového střelce Stanislava Tecla ze Slavie. V 80. minutě už jen snížil střídající Dominik Mareš.

Praha (Aktualizováno: 21:15 22. 10. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Řezníček z Brna (vlevo) přijímá gratulaci ke svému druhému gólu od spoluhráče Jakuba Šurala | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Zbrojovka bodovala po třech porážkách a posunula se na osmé místo neúplné tabulky, navíc má k dobru dohrávku proti vedoucí Plzni. Pardubice nenavázaly na minulou domácí výhru a prohrály devět z posledních 10 kol.

Premiéra Hapala za tři body, Ostrava přehrála Slovácko 3:1. Plzeň si pojistila vedoucí pozici

Zbrojovka vyhrála v zápase na hřišti soupeře po dvou porážkách a venku získala 12 z celkových 17 bodů v ligové sezoně.

Pardubice měly v bojovném úvodním dějství mírnou převahu a po 20 minutách mohly jít do vedení, Janošek ale prudkou ranou z voleje trefil jen spojnici tyče a břevna. Na druhé straně po Alliho individuální akci a přihrávce do vápna přestřelil ve velké šanci Ševčík. Brněnský záložník si vše vynahradil ve 40. minutě, kdy vybídl k samostatnému úniku Řezníčka, a ten zakončil souhru nejproduktivnějších hráčů týmu přesnou střelou ke vzdálenější tyči.

Kapitán Zbrojovky skóroval v ligovém ročníku i v šestém venkovním utkání, na hřištích soupeřů nastřílel všechny své branky. Krátce po změně stran navíc nekompromisní ranou zužitkoval Součkovu zpětnou přihrávku na hranici pokutového území.

Domácí se v ofenzivě trápili a v 74. minutě inkasovali potřetí. Ševčík si narazil míč s Allim a nigerijský záložník našel před prázdnou bránou znovu Řezníčka. Brněnský útočník nasázel v lize hattrick už ve třetím klubu, v minulosti se mu to povedlo za Teplice a Olomouc.

V závěru snížil prvním ligovým zásahem střídající Mareš. Pardubice s Brnem po dvou výhrách poprvé v nejvyšší soutěži prohrály a nadále ztrácejí na předposlední Zlín šest bodů.

13. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - Zbrojovka Brno 1:3 (0:1)
Branka: 80. Mareš - 40., 50. a 74. Řezníček. Rozhodčí: Szikszay - M. Vlček, Volf - Kocourek (video). ŽK: Černý, T. Vlček - Berkovec, Pachlopník. Diváci: 877.

Sigma Olomouc - Trinity Zlín 2:1 (0:1)
Branka: 70. vlastní Reiter, 82. Beneš - 38. Jawo. Rozhodčí: Nehasil - Pečenka, Hádek - Klíma (video). ŽK: Zmrzlý - Jawo, Procházka. Diváci: 2190.

Slovan Liberec - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 41. Rabušic, 75. Van Buren. Rozhodčí: Černý - Caletka, Líkař - Franěk (video). ŽK: Mészáros, Višinský, Prebsl - Kratochvíl, Heidenreich, Chramosta, Houska. Diváci: 3758.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:1 (2:0)
Branky: 8. Kalvach, 20. Kliment, 78. Mosquera - 61. Almási. Rozhodčí: Starý - Hájek, Kubr - Berka (video). ŽK: Chorý, Mosquera - Laštůvka, Boula, Frydrych. Diváci: 9832.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 22. 10. 2022)