Liberecký Rabušic potopil Příbram hattrickem, Plzeň uhrála v Olomouci jen remízu 2:2

Fotbalisté Plzně po čtvrteční porážce 0:1 s Beer Ševou v závěrečném 4. předkole Evropské ligy nedokázali zvítězit ani v nejvyšší soutěži a v zápase 6. ligového kola remizovali v Olomouci 2:2. Liberec si tři dny po postupu do základní skupiny Evropské ligy poradil s Příbramí 3:0.

Plzeň/Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Rabušic z Liberce se raduje z hattricku.

Michael Rabušic z Liberce se raduje z hattricku. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Na vedoucí gól domácího Martina Hály v prvním poločase rychle odpověděl Zdeněk Ondrášek. Po hodině hry poslal Viktorii do vedení Aleš Čermák z penalty, ale Šimon Falta vyrovnal. Plzeň zůstala v tabulce třetí, Sigma čtvrtá. Oba týmy ztratily body po třech ligových výhrách po sobě.

‚Odfandili‘ nám to kluci ze zahrádek, říká trenér Liberce po postupu do základní skupiny Evropské ligy

Olomoučtí přečkali úvodní tlak soupeře a ve 13. minutě z první šance otevřeli skóre. Falta z rohu našel Hálu, jenž hlavou překonal brankáře Hrušku.

Západočeši bleskově odpověděli už za čtyři minuty. Kayamba utekl po pravé straně, přesným centrem našel v šestnáctce Ondráška a ten si hlavou připsal druhý ligový gól po příchodu do Viktorie.

Hru Viktorie pak hodně oživil střídající Ba Loua. Křídelník z Pobřeží slonoviny vyslal do šestnáctky Ondráška, toho fauloval bývalý plzeňský kapitán Hubník a nařízenou penaltu proměnil Čermák. Krátce poté Ondrášek po Ba Louově centru v dobré pozici hlavičkoval nepřesně.

Rychlé Gonzálezovo vyrovnání neplatilo kvůli ofsajdu Nešpora. To se nelíbilo olomouckému kouči Radoslavu Látalovi, jenž v 66. minutě za protesty dostal od rozhodčího Ardeleanua druhou žlutou kartu a byl vyloučen z lavičky.

Domácí za čtyři minuty vyrovnali. Po rychlém brejku Breite přistrčil míč Faltovi a ten se prosadil tvrdou střelou k tyči. V závěru už se skóre nezměnilo a Plzeň v nejvyšší soutěži s Olomoucí neprohrála ve 13. utkání po sobě.

Liberec spasil Rabušic

Liberec tři dny po postupu do základní skupiny Evropské ligy zvítězil doma nad Příbramí 3:0. Zápas rozhodl ve druhé půli hattrickem střídající Michael Rabušic, dvě branky dal z penalt.

Slovan naplno bodoval po dvou duelech a před reprezentační pauzou se posunul na páté místo tabulky. Příbram, která má utkání k dobru, stále čeká na premiérovou výhru v ligové sezoně a s jediným bodem je předposlední.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Branky: 13. Hála, 80. Falta - 17. Ondrášek, 63. Čermák z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Myška - Julínek (video). ŽK: Hubník, Breite, Radoslav Látal (trenér) - Mihálik. ČK: 66. Radoslav Látal. Diváci: 2000 (limit 2000).

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 3:0 (0:0)
Branky: 64. z pen., 76. a 79. z pen. Rabušic. Rozhodčí: Proske - Dresler, Mikeska - Houdek (video). ŽK: Csáno - Pinc, Svoboda. Diváci: 2000 (limit 2000).

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 32. Hronek, 86. Keita. Rozhodčí: Lerch - Horák, Koval - Hocek (video). Bez karet. Diváci: 1905 (limit 2000).