Slavia vyhrála na Slovácku a je v čele ligy, Plzeň ztratila dobře rozehraný šlágr na Spartě

Fotbalisté Slavie po dvou porážkách v řadě zabrali a v 21. kole Fortuna ligy vyhráli na hřišti Slovácka 1:0. Karviná doma remizovala s Jabloncem 1:1. Olomouc otočila zápas proti Mladé Boleslavi a vyhrála 2:1. Ve večerním šlágru Sparta sice prohrávala s vedoucí Plzní už 0:2, nakonec ale vybojovala bod za remízu 2:2.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Slovácka se Slavií.

Souboj Slovácka se Slavií. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slavia vstoupila do jarní části sezony špatně, když nejdřív v úvodním kole doma překvapivě podlehla 0:1 poslední Karviné a poté nezvládla pohárové derby se Spartou, které prohrála 0:2.

Bohemians si poradili se Zlínem a dostali se před něj v tabulce, Baník doma prohrál s Teplicemi

V Uherském Hradišti tak potřebovali sešívaní, kteří přišli během zimní přestávky o dvě ofenzivní opory Kuchtu a Stancia, konečně zabrat. Nečekalo je ale nic lehkého, protože Slovácko se celou sezonu drží v horní části tabulky a uspět chtělo i proti oslabené Slavii.

V prvním poločase sledovali diváci fotbal ve vysokém tempu, ale s minimem šancí. První opravdová gólová šance přišla až chvíli před přestávkou a hned z toho byla první branka zápasu.

Hostující Ivan Schranz našel přesnou přihrávkou rozběhnutého Alexandra Baha, který poslal míč před bránu na volného Ondřeje Lingra a ten ho v pohodě zařídil Slavii vedení 0:1.

Zkraje druhé půle byli sice o něco aktivnější domácí, velké šance ale nepřicházely. V 66. minutě naopak mohli slávisté přidat druhý gól, Schranz ale po rohovém kopu z těžkého úhlu střílel vedle.

Slovácko dobývalo hostující obranu marně a největší šanci měl v nervózním závěru nakonec Havlík, jeho tvrdá rána zpoza vápna ale po Mandousově zákroku skončila v zámezí. Z následného rohu už domácí nic nevymysleli, a tak Slovácko doma podlehlo Slavii 0:1.

Sparta - Plzeň 2:2

Letenští sice převedli v minulém kole hodně nepřesvědčivý výkon v Českých Budějovicích, který znamenal jen bezbrankovou remízu, ve středečním pohárovém derby ale dokázali vyřadit Slavii a šli do souboje s vedoucí Plzní v dobrém rozpoložení.

Na hřišti to ale vidět nebylo. Hosté byli od začátku lepší a brzy se také dočkali vedoucího gólu, když se Tomáš Chorý prosadil v pokutovém území po rohovém kopu a procpal míč do sítě. Pak mohl dokonce zvýšit Kaša, trefil ale jen tyč.

Už šestý odložený zápas sezony. Fotbalisté Pardubic kvůli karanténě nenastoupí ani proti Liberci

I ve druhé půli byli lepší plzeňští hráči a chvíli po přestávce vedli už o dva góly. Nejdřív si dal málem kuriózní vlastní gól domácí Pešek a po následném rohu zvýšil na 0:2 hostující kapitán Hejda.

Ještě hůř mohlo být se Spartou o chvíli později, kdy šel sám na bránu Mosquera, brankář Holec ho ale vychytal. A tak zničehonic udeřili hosté, když vůbec první střelu na bránu svého týmu přetavil gól David Pavelka.

Pražané pak ožili a tlačili se dopředu, čehož mohl využít hostující Šulc a zasadit Spartě definitivní úder. Mladý záložník ale ve třech obrovských šancí během krátké chvíle neuvěřitelně selhal. Mrzelo ho to o to víc, že v nastavení přišla hlavička Adama Hložka, který vystřelil Spartě bod za remízu 2:2.

Karviná - Jablonec 1:1

Poslední Karviná před týdnem šokovala třemi body z Edenu a další krok k záchraně chtěla udělat doma proti Severočechům. A po přestávce k tomu měli domácí ideální příležitost, když hostující Zelený ve vápně fauloval Čmelíka a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám Čmelík a střelou doprostřed brány otevřel skóre.

Hosté se pak tlačili za vyrovnáním a nakonec se ho i dočkali. V 85. minutě si na Kratochvílovu hlavičku naběhl Václav Pilař a tvrdou ranou vyrovnal. Chvíli nato se sice znovu z gólu radovali domácí, Durosinmiho gól ale neplatil kvůli ofsajdu. Karviná tak doma remizovala s Jabloncem 1:1.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:1

Na Hané se na první gól čekalo do začátku druhé půle, kdy za vápnem napřáhl boleslavský Marek Matějovský a krásnou ranou poslal hosty do vedení. Domácí ale dokázali po necelých dvaceti minutách vyrovnat díky povedené kombinaci, na jejímž konci střílel zblízka Mojmír Chytil.

A o čtvrt hodiny později domácí dokázali skóre otočit. Postaral se o to Ondřej Zmrzlý, který si naběhl na centr před bránu a dostal míč do sítě. Olomouc tak doma porazila Mladou Boleslav 2:1.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Lingr. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Ondráš (video). ŽK: Petržela, Šimko, Šašinka - Jurásek, Hromada, Schranz. Diváci: 1000 (omezený počet).

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 51. Čmelík z pen.- 85. Pilař. Rozhodčí: Klíma - Dobrovolný, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Bartošák, Jánoš - Zelený, Kratochvíl. Diváci: omezený počet.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 65. Chytil, 79. Zmrzlý - 47. Matějovský. Rozhodčí: Machálek - Váňa, Volf - Hrubeš (video). ŽK: Greššák, González - Suchý, Stránský. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:2 (0:1)
Branky: 71. Pavelka, 90.+1 Hložek - 20. Chorý, 53. Hejda. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vlček - Adámková (video). ŽK: Holec - Sýkora, Hejda, Bílek (trenér). Diváci: 1000 (omezený počet).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít