Slavia vyhrála na Slovácku a je v čele ligy, Plzeň ztratila dobře rozehraný šlágr na Spartě

Fotbalisté Slavie po dvou porážkách v řadě zabrali a v 21. kole Fortuna ligy vyhráli na hřišti Slovácka 1:0. Karviná doma remizovala s Jabloncem 1:1. Olomouc otočila zápas proti Mladé Boleslavi a vyhrála 2:1. Ve večerním šlágru Sparta sice prohrávala s vedoucí Plzní už 0:2, nakonec ale vybojovala bod za remízu 2:2.

Uherské Hradiště Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj Slovácka se Slavií.

Souboj Slovácka se Slavií. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slavia vstoupila do jarní části sezony špatně, když nejdřív v úvodním kole doma překvapivě podlehla 0:1 poslední Karviné a poté nezvládla pohárové derby se Spartou, které prohrála 0:2.

Bohemians si poradili se Zlínem a dostali se před něj v tabulce, Baník doma prohrál s Teplicemi

V Uherském Hradišti tak potřebovali sešívaní, kteří přišli během zimní přestávky o dvě ofenzivní opory Kuchtu a Stancia, konečně zabrat. Nečekalo je ale nic lehkého, protože Slovácko se celou sezonu drží v horní části tabulky a uspět chtělo i proti oslabené Slavii.

V prvním poločase sledovali diváci fotbal ve vysokém tempu, ale s minimem šancí. První opravdová gólová šance přišla až chvíli před přestávkou a hned z toho byla první branka zápasu.

Hostující Ivan Schranz našel přesnou přihrávkou rozběhnutého Alexandra Baha, který poslal míč před bránu na volného Ondřeje Lingra a ten ho v pohodě zařídil Slavii vedení 0:1.

Zkraje druhé půle byli sice o něco aktivnější domácí, velké šance ale nepřicházely. V 66. minutě naopak mohli slávisté přidat druhý gól, Schranz ale po rohovém kopu z těžkého úhlu střílel vedle.

Slovácko dobývalo hostující obranu marně a největší šanci měl v nervózním závěru nakonec Havlík, jeho tvrdá rána zpoza vápna ale po Mandousově zákroku skončila v zámezí. Z následného rohu už domácí nic nevymysleli, a tak Slovácko doma podlehlo Slavii 0:1.

Sparta - Plzeň 2:2

Letenští sice převedli v minulém kole hodně nepřesvědčivý výkon v Českých Budějovicích, který znamenal jen bezbrankovou remízu, ve středečním pohárovém derby ale dokázali vyřadit Slavii a šli do souboje s vedoucí Plzní v dobrém rozpoložení.

Na hřišti to ale vidět nebylo. Hosté byli od začátku lepší a brzy se také dočkali vedoucího gólu, když se Tomáš Chorý prosadil v pokutovém území po rohovém kopu a procpal míč do sítě. Pak mohl dokonce zvýšit Kaša, trefil ale jen tyč.

Už šestý odložený zápas sezony. Fotbalisté Pardubic kvůli karanténě nenastoupí ani proti Liberci

I ve druhé půli byli lepší plzeňští hráči a chvíli po přestávce vedli už o dva góly. Nejdřív si dal málem kuriózní vlastní gól domácí Pešek a po následném rohu zvýšil na 0:2 hostující kapitán Hejda.

Ještě hůř mohlo být se Spartou o chvíli později, kdy šel sám na bránu Mosquera, brankář Holec ho ale vychytal. A tak zničehonic udeřili hosté, když vůbec první střelu na bránu svého týmu přetavil gól David Pavelka.

Pražané pak ožili a tlačili se dopředu, čehož mohl využít hostující Šulc a zasadit Spartě definitivní úder. Mladý záložník ale ve třech obrovských šancí během krátké chvíle neuvěřitelně selhal. Mrzelo ho to o to víc, že v nastavení přišla hlavička Adama Hložka, který vystřelil Spartě bod za remízu 2:2.

Karviná - Jablonec 1:1

Poslední Karviná před týdnem šokovala třemi body z Edenu a další krok k záchraně chtěla udělat doma proti Severočechům. A po přestávce k tomu měli domácí ideální příležitost, když hostující Zelený ve vápně fauloval Čmelíka a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám Čmelík a střelou doprostřed brány otevřel skóre.

Hosté se pak tlačili za vyrovnáním a nakonec se ho i dočkali. V 85. minutě si na Kratochvílovu hlavičku naběhl Václav Pilař a tvrdou ranou vyrovnal. Chvíli nato se sice znovu z gólu radovali domácí, Durosinmiho gól ale neplatil kvůli ofsajdu. Karviná tak doma remizovala s Jabloncem 1:1.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:1

Na Hané se na první gól čekalo do začátku druhé půle, kdy za vápnem napřáhl boleslavský Marek Matějovský a krásnou ranou poslal hosty do vedení. Domácí ale dokázali po necelých dvaceti minutách vyrovnat díky povedené kombinaci, na jejímž konci střílel zblízka Mojmír Chytil.

A o čtvrt hodiny později domácí dokázali skóre otočit. Postaral se o to Ondřej Zmrzlý, který si naběhl na centr před bránu a dostal míč do sítě. Olomouc tak doma porazila Mladou Boleslav 2:1.

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Lingr. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Ondráš (video). ŽK: Petržela, Šimko, Šašinka - Jurásek, Hromada, Schranz. Diváci: 1000 (omezený počet).

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 51. Čmelík z pen.- 85. Pilař. Rozhodčí: Klíma - Dobrovolný, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Bartošák, Jánoš - Zelený, Kratochvíl. Diváci: omezený počet.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 65. Chytil, 79. Zmrzlý - 47. Matějovský. Rozhodčí: Machálek - Váňa, Volf - Hrubeš (video). ŽK: Greššák, González - Suchý, Stránský. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:2 (0:1)
Branky: 71. Pavelka, 90.+1 Hložek - 20. Chorý, 53. Hejda. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vlček - Adámková (video). ŽK: Holec - Sýkora, Hejda, Bílek (trenér). Diváci: 1000 (omezený počet).

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít