Slovácko s přehledem zvládlo regionální derby, Plzeň nestačila na Bohemians a padla podruhé v řadě

Fotbalisté Slovácka s přehledem ovládli derby proti oslabenému Zlínu a ve 24. kole Fortuna ligy ho porazili 3:0. Brno doma prohrálo s Jabloncem 1:2. Pardubice přehrály Teplice 3:1. Obhájce z Plzně doma padl s Bohemians 1:2.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 19:55 19. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovácko slaví gól proti Zlínu.

Slovácko slaví gól proti Zlínu. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slovácko je v daleko lepším rozpoložení než Zlín, což je jasné už při prvním pohledu na ligovou tabulku – tým z Uherského Hradiště opět bojuje o vstupenku do evropských pohárů, naopak Zlín má co dělat, aby se v lize udržel.

‚Každé vítězství je pro nás důležité.‘ Haraslín je za tři body rád, trenér Sparty Priske ocenil hru soupeře

Rozdíl mezi oběma týmy byl patrný hned od začátku, hosté ze Zlína si navíc bleskově úplně zbytečně zkomplikovali zápas. Martin Fillo se nepoučil z nedávného vyloučení proti Spartě a hned ve čtvrté minutě ostře zajel do domácího Hofmanna a znovu musel po červené kartě předčasně do sprch.

Slovácko využilo početní převahu hned v 16. minutě, když hosté zaváhali v rozehrávce a míč si vzal Daníček. Ten pak přihrál Petrželovi a zkušený veterán vybídl ke skórování Sung-Pin Kima, který se nemýlil.

Domácí měli neustále převahu, další gól ale přidali až po přestávce. Postarali se o něj znovu Petržela s Korejcem Kimem, který se tentokrát prosadil po Petrželově přihrávce přesnou rano zpoza vápna.

Definitivní pojistku přidalo Slovácko v 69. minutě, když završil své povedené vystoupení nestárnoucí Milan Petržela tvrdou střelou z voleje.

Slovácko tak porazilo v derby Zlín 3:0 a je v tabulce čtvrté. Naopak Zlín zůstává poslední.

Brno - Jablonec 1:2

Jablonci se na jaře docela daří a do zápasu v moravské metropoli šel se dvěma výhrami v řadě v zádech. Proti Brnu to ale nejdřív se severočeskými nadějemi nevypadalo nijak valně, protože domácí vedli díky díky góli Alliho.

Po přestávce ale hosté předvedli povedený obrat a díky gólům Jana Chramosty a Jakuba Považance nakonec vyhráli potřetí v řadě.

Pardubice - Teplice 3:1

Pardubice se po zimní přestávce pustili s vervou do bojů o záchranu a postupně stoupají tabulkou. Na nově otevřeném stadionu proti dalšímu týmu namočenému do bojů o záchranu brzy vedli zásluhou Hlavatého a Janoška 2:0.

Pak se ale za Teplice parádně trefil Tomáš Kučera a hosté byli znovu ve hře. Ve druhé půli navíc kopali penaltu, jenže tu Gning trestuhodně neproměnil, a navíc na druhé straně o chvíli později zvýšil na konečných 3:1 Kamil Vacek.

Plzeň - Bohemians 1:2

Západočeši v minulém kole nezvládli důležitý zápas na Slavii a výrazně si zkomplikovali boj o titul. Do ještě horší situace se dostali domácím utkáním s Bohemians, ve kterém ztratili vedení a prohráli 1:2.

První gól vstřelil po necelé půl hodině hry Matěj Vydra, hosté ale díky vlastnímu gólu Chorého a trefě Köstla zápas otočili. Rozhodující gól navíc Bohemians vstřelil v oslabení po vyloučení Kadlece.

Zbrojovka Brno - FK Jablonec 1:2 (1:0)
Branky: 40. Alli - 47. Chramosta, 67. Považanec. Rozhodčí: Batík - Caletka, Váňa - Kocourek (video). ŽK: Nečas, Ševčík, Tijani, Granečný - Polidar, Martinec, Sejk. Diváci: 4202.

1. FC Slovácko - Trinity Zlín 3:0 (1:0)
Branky: 16. a 46. Kim Sung-pin, 69. Petržela. Rozhodčí: Starý - Machač, Podaný - Orel (video). ŽK: Hrubý. ČK: 4. Fillo (oba Zlín). Diváci: 6019.

FK Pardubice - FK Teplice 3:1 (2:1)
Branky: 4. Hlavatý, 10. Janošek z pen., 69. Vacek - 21. Kučera. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Hrabovský - Zelinka (video). ŽK: Helešic, Vacek - Kučera, Hybš.

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:0)
Branky: 27. Vydra - 53. vlastní Chorý, 85. Köstl. Rozhodčí: Radina - Kříž, Slavíček - Berka (video). ŽK: Vlkanova, Pernica, Kliment, Hejda - Hůlka, Valeš. Necid. ČK: 81. Kadlec (Bohemians). Diváci: 9344.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít