Kluby v Anglii chtějí sezonu dohrát. ‚Záleží na vývoji situace s nemocí,‘ reaguje vedení Premier League

Anglické fotbalové kluby zůstávají jednotné v touze dohrát aktuální sezonu Premier League, která byla 13. března přerušena kvůli pandemii koronaviru. Britskými médii diskutovaným nejzazším termínem pro opětovné rozběhnutí soutěže (30. červen) se páteční jednání vůbec nezabývalo.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaní trenér Liverpoolu Jürgen Klopp a obránce Andrew Robertson.

Zklamaní trenér Liverpoolu Jürgen Klopp a obránce Andrew Robertson. | Foto: David Klein | Zdroj: Reuters

Zástupci všech 20 klubů anglické ligy během videokonference probírali různé scénáře pro možné dohrání ročníku.

UEFA přišla s možnými scénáři, jak dohrát evropské poháry. Ve hře jsou čtvrtfinále na jeden zápas

Číst článek

„Naším cílem zůstává dokončit sezonu 2019/20, ale v této fázi jsou všechna data pouze orientační. Záleží na vývoji situace s nemocí covid-19,“ citovala britská média postoj Premier League.

Bezpečnost na prvním místě

Vedení soutěže zdůraznilo, že hrát se začne až ve chvíli, kdy to podle vlády bude bezpečné. Ve Velké Británii na covid-19 zemřelo přes 12 tisíc lidí. Fotbal na ostrovech je zatím oficiálně pozastaven do 30. dubna.

Do konce sezony anglické ligy zbývá odehrát 92 zápasů. Tabulku po neúplných 29 kolech vede Liverpool s náskokem 25 bodů před druhým Manchesterem City, který má jedno utkání k dobru. „Reds“ potřebují šest bodů k jistotě prvního mistrovského titulu po 30 letech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme