Baník pomůže pozůstalým střelby v Ostravě. Fotbalisté uspořádali sbírku a uctí oběti před zápasem

Úterní tragédie ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde bylo zastřeleno šest lidí a tři zůstali zranění, ovlivní i sobotní zápas nejvyšší fotbalové soutěže mezi domácím Baníkem a hostující Spartou. Mluvčí ostravského fotbalového klubu pro web iROZHLAS.cz sdělil, že část vstupného věnuje pozůstalým obětí a hráči i vedení mezi sebou uspořádají finanční sbírku.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš

Milan Baroš | Zdroj: Profimedia

Město Ostrava už dříve oznámilo, že pozůstalí po obětech úterní střelby obdrží finanční dar ve výši 100 tisíc korun a poloviční částku pak ti, kteří po útoku zůstali zraněni. Pomoci se rozhodl také ostravský fotbalový klub, který podle svého vyjádření poskytne pozůstalým obětí finanční částku.

⚫️ Baník vyjadřuje hlubokou soustrast všem pozůstalým a rodinám obětí dnešní tragédie ve Fakultní nemocnici v Porubě.

▶️ bit.ly/36isdbS

11:08 – 10. 12. 2019

7 98

„Předně bychom znovu chtěli vyjádřit hlubokou soustrast všem pozůstalým a rodinám obětí tohoto otřesného činu, ze kterého se těžce vzpamatovává celá Ostrava. Baník aktuálně zvažuje několik forem finanční pomoci,“ řekl tiskový mluvčí klubu Marek Lorenc.

Pomoc nabídli i fotbalisté

Pomoc nabídli i samotní hráči a vedení klubu, které tragická událost hluboce zasáhla. Finanční pomoc pro pozůstalé půjde ze vstupného i z dobrovolné sbírky.

„Jednou z nich je část výtěžku ze vstupného na sobotní ligový zápas Baníku se Spartou, druhou pak finanční sbírka, kterou mezi sebou uspořádají všichni zaměstnanci klubu včetně hráčů. Výtěžek by pak měl být poukázán na nově zřízený transparentní účet obětí.“

Kromě finanční pomoci uctí klub památku obětí i během sobotního ligového duelu s pražskou Spartou, který začne v 17 hodin.

„V rámci piety by pak hráči Baníku i Sparty měli nastoupit s černými páskami na rukávech, zápasu bude předcházet minuta ticha. Na možných formách uctění památky obětí i dalších vhodných způsobech pomoci však stále pracujeme a ještě se nejedná o definitivní výsledek,“ dodal mluvčí.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme