Baník Ostrava - Sparta Praha 0:0. Tradičně vyhecovaný zápas skončil bezbrankovou remízou

Fotbalisté Sparty ve 20. kole první ligy remizovali bez branek v Ostravě a přezimují na čtvrtém místě tabulky. Souboji tradičních rivalů před necelými čtrnácti tisíci diváky chyběly vyložené příležitosti, tu největší hostujícímu Adamu Hložkovi zmařil brankář Jan Laštůvka. Sparta podeváté za sebou, Baník doma také podeváté za sebou neprohrál.

Ostrava (Aktualizováno: 19:33 14. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rohový kop Baníku. V popředí zleva Václav Procházka z Ostravy a Matěj Hanousek ze Sparty. | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Po minutě ticha, kterou aktéři uctili památku obětí úterního útoku střelce ve Fakultní nemocnici Ostrava, patřil nástup do zápasu Spartě. Hosté byli v úvodní dvacetiminutovce aktivnější a od vedoucího gólu je v šesté minutě připravil pouze skvělý reflex ostravského brankáře Laštůvky, který vyrazil poněkud nešťastně umístěnou hlavičku spoluhráče Filla z bezprostřední blízkosti.

Fotbalisté Liberce přejeli Karvinou třemi góly ve druhém poločase, Příbram podlehla Slovácku 1:4

Baníku se postupně povedlo mírnit počáteční převahu soupeře, přesto v 21. minutě Sparta znovu pohrozila Frýdkem, který však z voleje po Plavšičově akci zhruba z dvanácti metrů přestřelil.

Zápas Baník Ostrava - Sparta Praha jsme sledovali ONLINE

Ke konci poločasu se nadechovali i domácí a po sérii čtyř rohů bylo před Hečou několikrát horko, ale pak přišla největší možnost první půle na straně hostů. Hložek se po brejku ve vápně kličkou zbavil obránce, ale tváří v tvář pak nedokázal vyzrát na Laštůvku.

Taktický ráz utkání se ani ve druhé půli příliš neměnil a boj o střed hřiště neměl vítěze. Domácí zahodili ideální standardní situaci: Kuzmanovič z 16 metrů trefil z přímého kopu jen zeď.

Sparta po hodině hry opticky znovu převzala taktovku, ale několik slibně rozjetých situací nedohrála. Čtvrthodinu před koncem nebezpečně vyhlížela střela Hložka, ale neměla potřebnou výšku ani sílu a do ostravské branky neprošla.

„Věděli jsme, že jedeme na horkou půdu Ostravy, tady je vždy vůči Spartě nenávist, fanoušci umí vytvořit pro soupeře nepříjemné prostředí. Skončilo to 0:0, myslím si, že ke vstřelení gólu jsme měli blíž,“ řekl sparťanský obránce David Lischka po zápase pro klubový web.

Jedenáct minut před koncem domácí kouč Páník nasadil z lavičky i Baroše, ale na konečné skóre už to vliv nemělo. Ostravský gólman Laštůvka si připsal třetí čisté konto po sobě a Baníku patří sedmé místo v tabulce. Sparta je čtvrtá se ztrátou dvou bodů na třetí Jablonec a od druhé Plzně, která má zápas k dobru, ji dělí čtyři body.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 14. 12. 2019)