‚Jestli jsem dělal chyby, tak jen pro lepší Barcelonu.‘ Messi se snaží urovnat narušené vztahy s klubem

Po nedávném úmyslu odejít z Barcelony a ostré kritice vedení dlouholetý kapitán Lionel Messi uznal svou chybu a všechny fanoušky katalánského klubu vyzval k jednotě. V rozhovoru pro tamní deník Sport argentinský fotbalista zdůraznil, že chce za vším udělat tlustou čáru, a pokud nějaké chyby udělal, tak to bylo jen pro dobro Barcelony.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi | Foto: Albert Gea | Zdroj: Reuters

„Po tolika názorových rozdílech to chci všechno ukončit. Všichni musíme táhnout za jeden provaz a věřit, že to nejlepší teprve přijde. Že budeme mít úspěšnou sezonu,“ řekl třiatřicetiletý útočník a šestinásobný nejlepší fotbalista světa.

‚Zůstávám v Barceloně.‘ Messi ukončil spekulace o svém odchodu, v rozhovoru si rýpnul do vedení

Číst článek

Messi oznámil koncem srpna Barceloně, že chce po dvaceti letech odejít. Nakonec zůstane, protože se s klubem nemínil pouštět do soudního sporu o to, zda může tým opustit zadarmo. Mimo jiné uvedl, že „management klubu vedený (prezidentem Josepem Mariou) Bartomeuem je katastrofa.“

Následovala další kritika kvůli tomu, jak se vedení zachovalo k jeho dlouholetému parťákovi v útoku a kamarádovi Luisi Suárezovi. Uruguayskému fotbalistovi po příchodu nového kouče Ronalda Koemana oznámili, že už se s ním nepočítá. Třetí nejlepší střelec barcelonské historie odešel do Atlética Madrid.

Nyní se Messi snaží vše znovu urovnat. „Musíme jako barcelonští fanoušci držet pohromadě a jít stejným směrem. Převezmu zodpovědnost za své chyby, jestli jsem je udělal. A pokud ano, tak jen proto, aby byla Barcelona silnější a lepší. Spojení vášně a motivace je jediný způsob, jak dosáhnout našich společných cílů,“ prohlásil.

V neděli už si některé fanoušky možná částečně udobřil, protože v úvodním ligovém zápase nové sezony proti Villarrealu se gólem z penalty podílel na suverénní výhře 4:0.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme