Sparta vyhrála nad Bohemians 1:0. Letenští berou tři body za gól, který jim téměř uzmul mávaný ofsajd

Fotbalisté Sparty zvítězili v 28. kole první ligy na hřišti Bohemians 1905 1:0 a posunuli se na čtvrté místo s dvoubodovou ztrátou na třetí Liberec. Třetí výhru Letenských po sobě zařídil v 83. minutě Benjamin Tetteh. Naopak vršovický celek nenavázal na předchozí čtyři výhry a zůstal desátý.

Praha (Aktualizováno: 22:59 6. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Pokorný v souboji s Liborem Kozákem

Souboj Bohemians a Sparty přinesl hned několik tvrdých zákroků | Zdroj: Profimedia

Bohemians se ve třetím domácím utkání po koronavirové pauze mohli poprvé spolehnout na podporu „kotle“ se zhruba čtyřmi desítkami fanoušků včetně bubeníků. Další příznivci sledovali malé pražské derby originálně pomocí štaflí a vysokozdvižných plošin přes zeď naproti hlavní tribuně. Již tradičně se lidé sešli na střechách a balkonech přilehlých domů, na nichž nechyběly vlajky „Klokanů“.

Šlágr Slavie s Plzní bude bez diváků. ‚Ztrácíme výhodu domácího prostředí,‘ lituje Trpišovský

První poločas nabídl minimum šancí. Žádný z týmů nevyslal přímou střelu na branku. Sparta od začátku častěji držela míč, ale jedinou zajímavější příležitost si vytvořila v šesté minutě, kdy si do vápna naběhl stoper Hancko, jenže přestřelil. Po téměř půl hodině hry pak slovenský reprezentant z přímého kopu zamířil vedle. Naopak domácí vůbec neohrozili gólmana Heču.

Do druhého poločasu poslal trenér Bohemians Klusáček místo Mosquery Osmančíka, který si ve 20 letech odbyl debut v nejvyšší soutěži. Na druhé straně nahradil Tetteh na hrotu sparťanského útoku Kozáka.

Po změně stran pálil před vápnem Kanga, ale s 11 góly nejlepší ligový střelec spolu s Budínským z Mladé Boleslavi zamířil mimo tři tyče. Jeho spoluhráč Štetina zkusil štěstí z ještě větší dálky, ale trefil se přímo do náruče brankáře Valeše. Na opačné straně hřiště musel Heča poprvé zasáhnout až v 70. minutě, kdy odvrátil na roh Hronkův pokus z úhlu.

Tettehovo rozhodnutí

Rozhodující akce utkání se zrodila v 83. minutě. Kanga vysunul za obranu domácích Dočkala a sparťanský kapitán přihrál před branku na Tetteha, který v pádu dopravil míč do sítě. Pomezní sudí odmával ofsajd, ale rozhodčí Proske po debatě s videem k velké nelibosti domácích uznal gól jako regulérní.

Sparta neprohrála v lize s Bohemians v 25. zápase v řadě a ve čtvrtém z posledních pěti neinkasovala. „Klokani“ doma v ligovém ročníku prohráli teprve druhý ze 14 zápasů.

28. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 83. Tetteh. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Rejžek (video). ŽK: Mosquera, Hronek, Osmančík, Ljovin, Koubek (vedoucí mužstva), Vaníček, Miller (trenér brankářů) - Štetina, Dočkal. Bez diváků.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 6. 6. 2020)