Fotbalisté Sparty remizovali s Bohemians 1:1, letenský klub nevyužil šanci jít do čela tabulky

Sparťanští fotbalisté se na první příčku v tabulce Fortuna ligy neposunou. V Ďolíčku totiž jen remizovali s Bohemians 1:1, když se za letenský celek trefil jeho kapitán Josef Šural a za vršovické vyrovnal v závěru Jan Záviška.

Praha (Aktualizováno: 20:39 24. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi Bohemians a Spartou (zleva Martin Frýdek, Abdulla Yusuf a Semih Kaya) | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

V prvním poločase si diváci ve vršovickém Ďolíčku příliš fotbalové krásy neužili. Žádný z celků se nedokázal dostat do nebezpečnější šance.

Tu asi největší měl v závěrů první půle Josef Šural, který se pokoušel zakončovat z otočky. Jeho střelu však brankář Roman Valeš vyrazil.

Velký zásah do sestavy domácích přišel ve 35. minutě, kdy musel střídat po střetu s Alexandru Chipcuem Dominik Mašek. Záložník odnesl srážku vykloubeným loktem. Na druhé straně pak nenastoupil do druhého poločasu Nicolae Stanciu, kterého nahradil Michal Sáček.

27.8. 1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín 0:4

První nakonec míč skončil v sítí domácího vršovického celku. Rudolf Reiter fauloval těsně před pokutovým územím a rozhodčí nařídil proti Bohemians přímý volný kop.  K jeho exekuci se postavil Josef Šural, který se trefil k levé tyčce, kam Valeš nemohl dosáhnout.

Dlouho se pak ve Vršovicích hrálo v podobném stylu jako v první půli, tedy bez větších útočných akcí. V 87. minutě ale propadl centr z levé strany přesně k Janu Záviškovi, který zůstal zcela nehlídán sparťanskou defenzivou a zblízka prostřelil Florina Nitu.

Sparťanští už nedokázali gólově odpovědět a oba týmy si tak svorně rozdělily body po remíze 1:1. Letenské mužstvo zůstává na druhém místě tabulky za mistrovskou Plzní, Bohemians se posunuli na osmou příčku.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 24. 8. 2018)