Restart fotbalové ligy oslavilo Brno výhrou v Jablonci, tři body zajistil Zbrojovce vlastní gól

Fotbalová liga v Česku se po měsíční koronavirové pauze opět rozběhla překvapivou výhrou Brna 1:0 v předehrávce 7. kola v Jablonci. Zápas rozhodl v 54. minutě Jakub Přichystal, jehož střelu srazil do vlastní branky Jakub Martinec. Zbrojovka si v lize připsala premiérové vítězství po letním návratu mezi elitu a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po osmi zápasech a poprvé od předloňského května.

Jablonec (Aktualizováno: 21:16 6. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči hostujícho Brna se radují z vítězství.

Hráči hostujícho Brna se radují z vítězství. | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Domácím chyběl kvůli koronaviru celý trenérský tým včetně hlavního kouče Petra Rady a mužstvo vedl Džimis Bekakis z rezervy. Hosté pro změnu kvůli covidu-19 postrádali několik hráčů. Kvůli opatřením proti šíření nákazy nemohli do hlediště diváci.

.@FC Zbrojovka Brno si veze z Jablonce první tři body 💪

19:51 – 06. 11. 2020

1 24

Přestože se liga hrála poprvé od 4. října, od úvodu bylo k vidění zajímavé utkání s šancemi na obou stranách. V 11. minutě propadl centr až k domácímu Štěpánkovi, jenž v dobré pozici vystřelil slabě jen do brankáře.

Zbrojovka, za kterou poprvé v sezoně nastoupil uzdravený kapitán Dreksa, zahrozila o dvě minuty později, kdy si Reiter navedl míč na střed a jeho pokus se otřel o tyč.

V 18. minutě trefili brankovou konstrukci i domácí. Schranz posunul míč na nabíhajícího Holíka a ten z úhlu napálil břevno. Poté upadl ve vápně domácí Pilař, ale sudí Berka penaltu nenařídil.

Rozhodující teč

Dvě minuty po přestávce měl blízko k vedoucímu gólu nabíhající Šumbera, jeho hlavičku ale vyrazil domácí brankář. Severočechům vstup do druhé půle nevyšel. V 51. minutě ještě zachránil situaci vracející se Krob, ale za tři minuty už Zbrojovka vedla. Míč se ve vápně odrazil k Přichystalovi a jeho pokus tečoval mimo dosah Hrubého bránící Martinec.

Hosty gól povzbudil a kousek vedle pak pálil střídající Hladík. Domácí se nemohli po změně stran dostat do tempa a nepomohlo jim ani výrazné posílení ofenzivy střídáním. Nováček už nečekané tři body poměrně v klidu udržel. Jablonec prohrál potřetí z posledních čtyř kol.

„Doufám, že nám tohle vítězství pomůže. Bylo vydřené, ale dle mého názoru zasloužené. Je to první vítězství, ale bylo by bezcenné, pokud ho nepotvrdíme doma,“ uvedl v nahrávce pro média brněnský trenér Miloslav Machálek.

7. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka: 54. Přichystal. Rozhodčí: Berka - Hájek, Flimmel - Hocek (video). ŽK: Krob, R. Hrubý - Štepanovský. Bez diváků.