Schick dal v Bundeslize další gól, Lipsko ale pouze remizovalo s Leverkusenem

Útočník Patrik Schick vstřelil sedmou branku v německé fotbalové lize a zařídil Lipsku v utkání 24. kola proti Leverkusenu bod za remízu 1:1. Český reprezentant odehrál 82 minut, než ho vystřídal Hannes Wolf.

Lipsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Schick

Patrik Schick | Zdroj: Profimedia

Skóre otevřel v 29. minutě po náběhu z druhé vlny Leon Bailey, domácí ale okamžitě vyrovnali. Schick se prosadil stejně jako při posledním gólu proti Brémám hlavou po standardní situaci. Přesným centrem ho našel Christopher Nkunku, který si připsal 12. asistenci ve 22. bundesligovém zápase v kariéře.

Ondrášek rozhodujícím gólem pomohl Dallasu k výhře. ‚Vím, že můžu pro tým udělat ještě více,‘ řekl

Lipsko tak ztrácí ze druhého místa na vedoucí Bayern Mnichov tři body. Leverkusen přišel o šestizápasovou vítěznou sérii a v tabulce je na pátém místě.

Wolfsburg prohrával na hřišti nováčka Unionu Berlín o dvě branky, dokázal ale vyrovnat na konečných 2:2. Domácí záložník Christian Gentner odehrál 400. bundesligový zápas, z aktivních hráčů má více startů pouze brémský útočník Claudio Pizzaro (486).