Dortmund měl titul na dosah, mistry Bundesligy jsou ale znovu fotbalisté Bayernu. Rozhodl gól Musialy

Fotbalisté Bayernu Mnichov pojedenácté za sebou ovládli německou ligu. Titul jim v sobotním posledním 34. kole zajistila po velkém dramatu výhra 2:1 v Kolíně nad Rýnem a remíza Dortmundu 2:2 s Mohučí.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O mistrovském titulu Bayern rozhodnul gólem v 89. minutě útočník Jamal Musiala

O mistrovském titulu Bayern rozhodnul gólem v 89. minutě útočník Jamal Musiala | Foto: Reuters, Thilo Schmuelgen | Zdroj: Reuters

Bayern do závěrečného kola vstupoval se ztrátou dvou bodů na vedoucí Borussii, navíc v 81. minutě přišel o vedení a titul v tu chvíli mířil do Dortmundu. Minutu před koncem ale rozhodl o výhře bavorského celku Jamal Musiala.

Talentovaný útočník zařídil Bayernu již 33. bundesligový triumf, protože Dortmund doma s Mohučí jen remizoval a kvůli horšímu skóre se Borussia musela spokojit s druhým místem. Dortmund naposledy získal titul v roce 2012.

Do druhé ligy se po roce vrací Schalke, které prohrálo 2:4 v Lipsku a obsadilo předposlední příčku. Spolu s celkem z Gelsenkirchenu, za nějž odehrál celý zápas český záložník Alex Král, sestoupila Hertha Berlín. Do baráže míří Stuttgart.

Německá fotbalová liga - 34. kolo:
Bochum - Leverkusen 3:0 (19. Förster, 34. Asano, 89. Stöger)
Dortmund - Mohuč 2:2 (69. Guerreiro, 90.+5 Süle - 15. Hanche-Olsen, 24. Onisiwo)
Eintracht Frankfurt - Freiburg 2:1 (83. Kolo Muani, 90.+1 Dina Ebimbe - 45. Grifo)
Kolín nad Rýnem - Bayern Mnichov 1:2 (88. Ljubicic z pen. - 8. Coman, 89. Musiala)
Lipsko - Schalke 4:2 (19. a 90.+4 Nkunku, 10. Laimer, 82. Poulsen - 28. M. Kaminski, 49. vlastní Orbán)
Mönchengladbach - Augsburg 2:0 (4. Stich, 40. Hofmann), Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (80. Tomas - 75. Bebou)
Union Berlín - Brémy 1:0 (81. Khedira)
Wolfsburg - Hertha Berlín 1:2 (2. J. Kaminski - 55. Maza, 68. Richter).