‚Nezáleží na věku, pokud jsou platní pro tým, ať hrají.' Dostanou v reprezentaci šanci nadějní mladíci?

V listopadu oslavili postup na Euro, ale tím to na dlouho skončilo. Čeští fotbaloví reprezentanti se znovu potkají až v září a mohlo by to být v hodně pozměněném složení. Za tu dobu na sebe totiž výrazně upozornili další adepti do národního týmu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Zima patří mezi nadějné mladíky, kteří si svými výkony říkají o místo v reprezentačním týmu | Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Nebyly to jen mládežnické turnaje a tréninky, na kterých se trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý v poslední době pohyboval. Ale i z tribun ligových stadionů mohl sledovat nadané mladíky, takové, kteří by se už příště mohli objevit v jeho výběru. „Někteří další si už také říkají o pozornost,“ potvrzuje kouč Šilhavý.

Čeští fotbalisté začnou druhý ročník Ligy národů podle původního plánu 4. září utkáním se Slovenskem

Číst článek

Třeba sedmnáctiletý Adam Hložek, který v této sezoně až na dva ligové zápasy odehrál za Spartu všechny v základní sestavě. Nastřílel v nich šest gólů a přidal sedm asistencí. „Je velice zajímavý typ a velký talent. Věřím, že se dostane hodně vysoko, ale v této chvíli nemůžu říct Adam Hložek bude určitě v nominaci', ale rozhodně je mezi sledovanými hráči,“ říká trenér českého národního týmu na adresu mladého útočníka.

Podobně jako trio plzeňských středních záložníků Kalvach, Čermák, Bucha, které má velkou zásluhu na podařeném západočeském jaře, a které má dohromady jediný start za reprezentaci dospělých. Kouč Jaroslav Šilhavý si všiml i další vycházející hvězdičky, obránce Davida Zimy, který se v 19 letech prosadil do základní jedenáctky mistrovské Slavie

Mládí i stáří

„Je to také velice zajímavý hráč, ale nechtěl bych přeskakovat. Mládí není za odměnu, takže když je někdo mladý, tak by měl automaticky dostat šanci. Já se nebráním ani starým, ani mladým hráčům, jestli jsou platní pro tým, tak ať hrají,“ uvádí Šilhavý.

Přece jen v jisté výhodě jsou hráči jako Souček, Jankto, Čelůstka nebo Schick, protože tvořili osu týmu, který postoupil na Euro. „Tyto kluky máme vyzkoušené, určité gró asi máme,“ dodal Šilhavý.

Ovšem nováčci nebo méně vyzkoušení hráči by mohli dostat víc prostoru i proto, že v říjnu i v listopadu čekají fotbalovou reprezentaci během týdne tři zápasy. Všichni si v nich budou chtít vybojovat místo pro mnohem důležitější utkání příštího roku, tedy na kvalifikaci mistrovství světa a na odložené Euro.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme