Reprezentace se musí na Ukrajině obejít bez Kadeřábka, pravého obránce vyřadily zdravotní potíže

Českou fotbalovou reprezentaci, která se připravuje na úterní zápas Ligy národů na Ukrajině, opustil kvůli zdravotním problémům Pavel Kadeřábek. Trenér Jaroslav Šilhavý náhradu za obránce Hoffenheimu povolávat nebude.

Trnava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kadeřábek během utkání proti Ukrajině.

Pavel Kadeřábek během utkání proti Ukrajině. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Kadeřábek v sobotu v utkání Ligy národů na Slovensku, kde český výběr zvítězil 2:1, odehrál 63 minut, poté ho vystřídal Filip Novák. Dnes pak šestadvacetiletý obránce po dohodě s lékaři odcestoval do Prahy, protože by se pravděpodobně nestihl dát do úterního duelu v Charkově do pořádku.

„Pavel se potýkal již několik dnů s žaludečními problémy, nicméně před zápasem se cítil dobře a měl obrovskou chuť nastoupit. Během druhého poločasu si však řekl o střídání. Jeho stavu neprospěl ani úder loktem, který v průběhu zápasu utržil,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí reprezentace Pavel Pillár.

Trenér Šilhavý žádného náhradníka povolávat nebude, reprezentace proto v neděli odpoledne odcestuje na Ukrajinu se třemi brankáři a 19 hráči do pole. Úterní zápas začne ve 20.45.