Zelenou střídá bílá. Čeští fotbalisté mají nové dresy, představí se v nich už na letním Euru

Fotbalová reprezentace představila novou sadu venkovních dresů. Zelenou „lipovou“ barvu střídá tradičnější bílá, která doplní červenou sadu určenou pro domácí utkání. V nových dresech národní tým vyběhne k zápasům už na letním evropském šampionátu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Vydra pózuje v novém dresu české fotbalové reprezentace | Zdroj: FAČR/PUMA

„Přestože je to již 25 let, stále máme v živé paměti vzpomínky na Euro 1996 v Anglii, kde český tým dosáhl na stříbrné medaile. Přáli bychom si, aby při letošním návratu národního týmu na britské ostrovy byla tato barevná kombinace podobně úspěšná,“ uvedl na webu FAČR Miloslav Ptáček ze společnosti Puma, která obléká národní tým.

Fotbalová reprezentace má novou sadu dresů. Proti Bulharsku nastoupí v zeleném

Číst článek

Bílé dresy by měla reprezentace nosit v nadcházejícím dvouletém cyklu. Odehraje v nich tedy nejen Euro, ale i kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2022. Bílá barva nahrazuje „lipovou“, která před dvěma lety po uvedení vzbudila četné diskuse a reakce veřejnosti.

„Vždycky říkám, že pro mě je nejdůležitější, abychom v těch dresech byli úspěšní. Podstatné je tedy to, aby se v nich dobře cítili hráči,“ podotkl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

„Použité materiály i výsledný design tuto podmínku splňují. Zároveň bych moc chtěl, aby se dresy líbily i fanouškům,“ dodal Šilhavý.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme