Zápas americké fotbalové ligy (MLS) mezi Minnesotou a New Yorkem City skončil 3:3. Kromě velkého gólového přídělu se ale do podvědomí fanoušků zapsal obří chybou hostujícího brankáře, který nezachytil zpětnou přihrávku svého spoluhráče.

Minnesota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář New Yorku City Sean Johnson předvedl v zápase s Minnesotou velkou chybu | Foto: Phelan M. Ebenhack | Zdroj: ČTK/AP

Hosté z New Yorku nejprve otočili nepříznivý vývoj utkání a šli do vedení 2:1. Pak se ale Minnesotě, i díky asistenci bývalého hráče Jablonce Jána Greguše, podařilo vstřelit vyrovnávací gól na 2:2.

V době, kdy časomíra na stadionu ukazovala 32. minutu, se dostal hráč Minnesoty pod tlak napadajícího protihráče a rozhodl se hru uklidnit zpětnou přihrávkou na brankáře Seana Johnsona. Ke zklidnění hry to ale rozhodně nevedlo.

Devětadvacetiletý brankář si chtěl míč zpracovat a rozehrát ho. Místo toho mu ale balon podjel pod nohou a k překvapení všech přihlížejících skončil za brankovou čarou. Minnesotští fotbalisté tak vedli 3:2.

New Yorku City, za který kopal například bývalý fotbalista Barcelony David Villa, se nakonec podařilo v 63. minutě vyrovnat díky brance libyjského Ismaela Tajouriho.

„Děkuji všem spoluhráčům, že mě dnes večer podrželi a udělali vše proto, abychom se vrátili do hry a také, abychom se do New Yorku vrátili s jedním bodem,“ neskrýval po zápase vděčnost Johnson.

I owe all the boys one tonight for having my back in a big way! Everyone gave everything to get back in the game and go back to NYC with a point! #NYCFC

01:59 – 14. 04. 2019