‚Je lepší kritické situaci předejít.‘ Britská policie chtěla přeložit termín zápasu Česka s Anglií

Britská policie kvůli obavám z násilností hostujících fanoušků usilovala o přeložení pátečního zápasu českých fotbalistů s Anglií v pražském Edenu. UEFA však utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy odložit odmítla. Informovala o tom britská média.

Londýn (Aktualizováno: 14:50 8. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na stadion v Edenu sice bude mít lístky jen 3731 hostujících fanoušků, podle odhadů se ale bude v Praze pohybovat zhruba dvojnásobek. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

O přeložení zápasu požádal zástupce policejního náčelníka Mark Roberts, který má na starosti bezpečnost na fotbale, kvůli obavám, aby se neopakovaly scény z loňské přípravy v Amsterodamu s Nizozemskem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co očekává záložník Tomáš Souček od anglických fanoušků si poslechněte v příspěvku Lukáše Michalíka

Pro Anglii šlo o zatím poslední zápas v pátek večer a tehdy bylo kvůli řádění v ulicích zadrženo přes sto anglických fanoušků.

Na stadion v Edenu sice bude mít lístky jen 3731 hostujících fanoušků, podle odhadů se však bude v Praze pohybovat zhruba dvojnásobek anglických příznivců. Česká metropole je navíc pro řadu britských turistů lákavá díky levnému alkoholu a bujarému nočnímu životu.

Policisté řešili v Plzni výtržnictví fotbalových fanoušků, většinou příznivců Royalu Antverpy

Číst článek

„Napsal jsem UEFA, aby výkop naplánovaný na páteční večer zvážila. My jsme to nemohli nijak ovlivnit, zejména když jde o zápas venku,“ citoval Robertse deník The Guardian.

„Myslím, že je to nešťastné rozhodnutí. Je lepší kritické situaci předejít než se ji snažit za běhu kontrolovat a pak toho litovat,“ dodal.

„Co se týče přeložení termínu, tak ten je od začátku losu daný a je tedy plně v kompetenci UEFA,“ vysvětlil Radiožurnálu mluvčí fotbalové reprezentace Petr Šedivý. Reprezentační záložník Tomáš Souček z chování anglických fanoušků obavy nemá. „Angličtí fanoušci milují sport, takže já jejich náturu mám rád,“ řekl hráč pražské Slavie.

Britové navíc řádili i během červnového závěrečného turnaje Ligy národů v Portugalsku a při semifinále s Nizozemskem i finále s domácím týmem proti nim museli zakročit policejní těžkooděnci. „Portugalská policie asi došla na hranici trpělivosti,“ uvedl Roberts.

Pokuta i zákaz vstupu na stadion. Fotbalové kluby fanoušky za výtržnosti téměř netrestají

Číst článek

Britská policie ve spolupráci s Fotbalovou asociací přišla s akcí „Nahlaš idiota“ a pro příznivce připravila e-mailové adresy a telefonní linky, kde mohou problémové fanoušky nahlásit.

„Za ty, kteří několik dní chlastají a dělají potíže, to vždycky odnesou ti slušní. Protože místní policie pak podle toho s nimi jedná,“ prohlásil Roberts.

Lukáš Michalík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme