Dukla na úvod druhé ligy nestačila na Třinec. Doma s ním prohrála 2:3

Fotbalistům pražské Dukly nevyšel vstup do nové sezony druhé ligy. Jediný sestupující z minulého ročníku nejvyšší soutěže v prvním kole FNL doma podlehl 2:3 Třinci, na jehož lavičce prožil vítězný debut trenér Svatopluk Habanec.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér pražské Dukly Roman Skuhravý

Trenér Dukly Roman Skuhravý | Zdroj: ČTK

Třineckým se na Julisce povedl úvod. V 11. minutě otevřel skóre Hlúpik po samostatném úniku. Za čtvrt hodiny Vaněk z dálky prostřelil domácího brankáře Hrušku. Jeho protějšek Adamuška zase zaváhal ve 30. minutě, kdy ho překonal Krunert. Krátce po změně stran po Tetourově akci vyrovnal Holík. Poslední slovo však měl v 78. minutě střídající Gáč, který skóroval hlavou po standardní situaci. Dukla z velkého závěrečného tlaku už nic nevytěžila.

Menší rozpočet, mladší kádr, konec rodinného klubu. Fotbalová Dukla se chce vrátit do první ligy

Pardubice na svém stadionu porazily jiný pražský celek Žižkov 2:1. Nejprve ve 29. minutě Čelůstka z přímého kopu překonal gólmana Švengera a krátce před pauzou si po další standardní akci vstřelila vlastní branku americká posila Gil. V 78. minutě snížil Brežina rovněž z přímého kopu a Egídio těsně před koncem dokonce vyrovnal, ale druhý žižkovský gól neplatil kvůli ruce brazilského útočníka.

Hradec Králové remizoval bez branek v Sokolově a v součtu s minulou druholigovou sezonou venku nezvítězil poosmé za sebou.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Třinec 2:3 (1:2)
Branky: 30. Krunert, 54. Holík - 11. Hlúpik, 25. Vaněk, 78. Gáč. Rozhodčí: Dubravský - Vaňkát, Váňa. ŽK: Tetour, Holík - Janošík, Vaněk. Diváci: 895.
Dukla: Hruška - Kozma, Piroch, Chlumecký - Preisler (70. Bezdička), Krunert, Doumbia (79. Jakab), Holík, Souček (46. Douděra) - Hadaščok, Tetour. Trenér: Skuhravý.
Třinec: Adamuška - Omasta, Bedecs (18. Gáč), Kušnír, Janoščín - Arroyo, Kubala, Vaněk, Machalík (76. Samiec), Cienciala (66. Janošík) - Hlúpik. Trenér: Habanec.