El Clásico skončilo po 17 letech bez gólů. Barcelona na Real nevyzrála, ligu ale stále vede

Fotbalisté Barcelony v odloženém šlágru španělské ligy doma remizovali 0:0 s Realem Madrid. Katalánští obhájci titulu po 17 kolech udrželi v tabulce první místo o skóre před úhlavním rivalem. Prestižní El Clásico skončilo bez branek poprvé od listopadu 2002.

Barcelona (Aktualizováno: 22:57 18. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi se objímá s Casemirem

Lionel Messi se objímá s Casemirem | Foto: Juan Medina | Zdroj: Reuters

Gólman Vaclík bilancuje. O Španělsku, čistých kontech, ale i o tom, kdy ho musel trenér podržet

Utkání se mělo původně odehrát 26. října, ale odklad si vyžádaly rozsáhlé demonstrace, které vyvolalo odsouzení devíti katalánských politiků za uspořádání nezákonného referenda v roce 2017. Také ve středu se poblíž stadionu Camp Nou konalo masové shromáždění separatistů.

Bale se trefil, ale z ofsajdu

Real byl blízko vedoucímu gólu v 17. minutě. Raphaël Varane hlavou už překonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena, kterého ale na brankové čáře zastoupil Gerard Piqué. Na druhé straně se něco podobného povedlo Sergiu Ramosovi proti střele Lionela Messiho. Hostující Gareth Bale v 72. minutě sice dostal míč do branky, ale gól kvůli ofsajdu neplatil.

Barcelona v osmém zápase aktuální ligové sezony doma poprvé ztratila body, ale s „Bílým baletem“ neprohrála v sedmém soutěžním duelu za sebou.